Які бувають келихи для вина: 5 видів, що варто мати вдома - Smak.ua

Які бувають келихи для вина: 5 видів, що варто мати вдома

Вино з усією своєю тонкою ароматикою, великою кількістю нот і відтінків, потребує відповідного келиху.
Які бувають келихи для вина: 5 видів, що варто мати вдома - Smak.ua

Винний етикет - це ціле мистецтво, в якому не так-то просто розібратися. Давайте ж дізнаємося, як правильно вибирати винні келихи під певні сорта вин.

Читай также: Современный этикет: как правильно пить вино

Келихи для червоного вина

Для сухих червоних вин, як правило, використовують бордосскі та бургундські келихи. Форма чаші бургундських келихів нагадує кулю, ніжка не дуже висока, на відміну від бордосских. Горловина не звужена. Вона залишає простір для носа, що дозволяє вдихнути запашний аромат вина. Об'єм бургундських келихів зазвичай складає 700-750 мл

Чаша келихів "Бордо" за об'ємом має бути не менше 600 мл інакше, деякі багаті червоні вина не зможуть повністю розкрити свій аромат.

Для червоних вин роблять місткі келихи. Вони частково виконують функцію декантера, внаслідок чого відбувається аерація вина, пом'якшення і накопичення аромату. 

Висока ніжка таким келихам не потрібна. Червоні вина подають кімнатної температури, тому їх смак і властивості не зміняться від тепла рук.

Читай также: Блюда с добавлением вина: 3 изумительных рецепта

Келихи для білого вина

З білими келихами пов'язаний примітний факт. У багатьох виноробних регіонах є свої улюблені келихи. Така тенденція обумовлена протилежними до білих вин вимогами: не дати вину нагрітися, але при цьому дозволити пахнути ароматом. Ще одно вимога - вмістити в келих 100 - 150 мл, але не дати вину передчасно видихатися. 

Безумовно, у гурманів завжди будуть аргументи, що треба мати у своєму арсеналі багато наборів для білого вина. Проте щоб вино розкрило свої властивості, досить келихів середнього розміру і злегка широких - для шардоне. 

Читай также: Как читать этикетку вина: 7 основных правил

Келихи для ігристого вина

Оскільки ігристі вина не повинні нагріватися від тепла людських рук, ніжки у них довгі. Розрізняють три види келихів для ігристих вин: 

Класика - неглибокий і широкий келих. Ходять легенди, що форма чаші копіює форму грудей королеви Франції епохи бароко - Марії-Антуанети. Крім того, така форма була в моді в часи, коли від таких вин виходив запах дріжджів, у збереженні якого не було сенсу. 

Тюльпан - він нагадує форму однойменної квітки. Довга ніжка, довга чаша і трохи розширена горловина. 

Флейта - найпопулярніший серед келихів для ігристих вин. Чаша вузька, висока і практично рівномірна. У такому келиху приємно спостерігати гру повітряних бульбашок. 

Читай также: 4 способа сохранить открытое вино свежим

Келихи для кріпленого вина

Мадери, вермути, портвейни і інші кріплені вина вживають з невеликих келихів особливої форми. Для кожного виду кріпленого вина є свої келихи, але відмінності між ними несуттєві. Характерна риса келихів для кріплених вин - тюльпанообразная чаша і невелика місткість. Найбільше відрізняється келих для шеррі, оскільки у цього напою сильний аромат і немає необхідності його накопичувати.

Читай также: Винные пробки: 5 способов использования на кухне

Келихи для глінтвейну

Оскільки незалежно від особливостей приготування глінтвейн п'ється гарячим, незмінна складова келихів для глінтвейну - ручка. За формою вони практично аналогічні місткостям для айриш-кофе та латте. Ніжка келиха масивна і коротка, колба висока, широка і з розширеною горловиною, що дозволяє вдихати теплий і приємний аромат. 


Правильно вибраний розмір та форма винного келиха, дозволить цьому напою повністю розкрити всю свою красу та аромат!
 

Читай также: Говяжье филе в винном соусе

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Мир
17 марта - День святого Патрика: рецепты ирланской кухни на завтрак, обед и ужин
Этот праздник покровителя Ирландии популярен не только на родине, но и практически во всем мире. И, конечно же, в этот день нельзя обойтись без блюд кухни "изумрудного острова".
Великдень: які цікаві страви готують в Європі
Із року в рік всі навколо печуть паски на Великдень, а вам хочеться чогось нового? Тоді слід підглянути декілька ідей у європейців, які мають не одну цікаву пасхальну страву у запасі.
Пасха: история пасхального кролика
Светлый праздник Пасхи у многих ассоциируется с пасхальными куличами, разноцветными яйцами, а во многих странах также и с кроликом. Давайте узнаем, почему именно кролик, зачем он приносит яйца, и вообще какое отношение этот персонаж имеет к празднику Пасх
Все материалы раздела
Как нужно есть яблоки, чтобы они приносили максимум пользы
Как нужно есть яблоки, чтобы они приносили максимум пользы
Яблоко невероятно полезный фрукт, именно поэтому его еще называют плодом здоровья. Но он становится таким, только если ...
1188
Жаркое: 5 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Жаркое: 5 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Жаркое очень популярное вкусное и питательное блюдо, которое может приготовить даже новичок в кулинарии.
118
Простой и сытный: немецкий картофельный салат "Довольный муж"
Простой и сытный: немецкий картофельный салат "Довольный муж"
Зачастую мужчины не понимают салатов с цитрусовыми или гранатом. "Я им не наемся" - говорят они. С рецептом этого ...
415
Блюдо дня: грибной рассольник по-домашнему
Блюдо дня: грибной рассольник по-домашнему
Долгое время рассольник готовили по традиционному рецепту, считая чуть ли не кулинарной крамолой включение в его состав ...
342
Картофельная мусака - с незабываемым вкусом теплой Греции
Картофельная мусака - с незабываемым вкусом теплой Греции
Кто еще не бывал в Греции и кто после ее посещения сохранил воспоминания об этой дивной стране, предлагаем совершить ...
463
Страстная неделя: что нужно делать в каждый из дней
Страстная неделя: что нужно делать в каждый из дней
Чем ближе Страстная неделя, тем больше вопросов у верующих - как правильно ее провести. Мы подготовили небольшие ...
723
Печем в хлебопечке: кулич "Колобок"
Печем в хлебопечке: кулич "Колобок"
Считанные минуты понадобятся на закладку ингредиентов, дальше - дело за хлебопечкой. Кулич выходит невероятно ароматным, ...
207
Постное меню: картофельные котлеты с чесноком - ни одного яйца
Постное меню: картофельные котлеты с чесноком - ни одного яйца
Разнообразить повседневный рацион помогут хрустящие картофельные котлеты, которые отлично сочетаются с весенними салатами.
1567
Вверх