Відкриття унікальної виставки музейних скарбів у Києві

13 листопада о 16.00 в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Музейні скарби. З надходжень 1902-1927 років».
Відкриття унікальної виставки музейних скарбів у Києві

Виставку присвячено 150-річчю від дня народження академіка Миколи Біляшівського та 140-річчю від дня народження вченого-етнографа Данила Щербаківського – сподвижників музейної справи, фундаторів колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва, яка бере свій початок від дня заснування в Києві у 1899 р. Міського музею старожитностей і мистецтв (з 1904 р. – Київський художньо-промисловий і науковий музей ім. государя імператора Миколи Олександровича).

З експедицій, здійснених ними по багатьох регіонах України, до музею надходили килими, вишиті й ткані рушники, предмети народного одягу (сорочки, плахти тощо), церковні тканини (фрагменти підризників, поручі, воздухи, покрівці, нашивки на ризу), скрині, дерев’яні хрести, вироби з дерева (різьблені та мальовані), порохівниці, вибійчані тканини, вироби з кераміки, фарфору і фаянсу, гутного скла.

До комплектування музейної колекції долучалися у цей час колекціонери, благодійники, громадські активісти.

На виставці представлено лише невелику частину творів, що надійшли до колекції в період 1902 – 1927 років – час роботи у музеї Миколи Біляшівського та Данила Щербаківського.

Читай также: Как выбрать правильную вышиванку: закодированные имена

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Афиша мероприятий
Телеведучі 1+1 media подарували чарівну кришталеву паличку журналу Viva!, щоб здійснилися всі мрії
Барбір, Таран, Вітвіцька, Лобода, Попенко, Хамайко подарували чарівну кришталеву паличку журналу Viva! Зірки телеканалу 1+1 та 2+2 відвідали вечірку на честь дня народження журналу Viva!
Рождественский пост: что нельзя есть и что можно
С 28 ноября у православных христиан начинается Рождественский пост, который еще называется Филиппов (в чем апостола Филиппа). Длится он 40 дней и завершается 6 января. Как же правильно соблюдать пост?
Івент “Здоров'я і довголіття від ПРИРОДИ-2019”
Запрошуємо відвідати Івент “Здоров'я і довголіття від природи-2019”, в рамках якого відбудеться виставка “Альтернативна медицина-2019“, Ярмарок здоров'я та екотоварів, а також спецекспозиція “VEGAN EXPOsition-2019“.
Праздник Покрова Божией Матери – 2019: история и традиции
Один из почитаемых украинцами праздников надо отметить правильно. И мы вам подскажем, что надо обязательно сделать в этот день.
Ведуча ТСН. Ранок Марічка Падалко розповіла, чому думала припинити бігти 42-км марафон
На днях ведуча телеканалу 1+1 Марічка Падалко разом з чоловіком Єгором пробігла 42-км марафон у Києві.
Все материалы раздела
Медовые пряники ко Дню святого Николая
Медовые пряники ко Дню святого Николая
Чем порадовать детей и близких в День святого Николая? Конечно же медовыми пряниками! Записывайте рецепт!
Штрудель з грушами і горіхами - Правила сніданку
Штрудель з грушами і горіхами - Правила сніданку
Цей десерт колись називали весільної випічкою. Але Руслан вважає, що його слід готувати без приводу для будь-яких гостей. Штрудель з грушами і горіхами - рецепт від Руслана Сенічкіна.
Яблочный пирог с безе
Яблочный пирог с безе
Многие из вас любят яблочные пироги которые готовит ваши бабушки. Потому мы решили подготовить для вас и ваших бабушек очень вкусный рецепт яблочного пирога с безе.
Зимний глинтвейн
Зимний глинтвейн
Чудесный напиток, который поможет вылечить простуду или согреться холодным днём
Рождественский пост: рагу в горшочках
Рождественский пост: рагу в горшочках
Сытный ужин будет обеспечен с этим простым и вкусным блюдом. Ведь, сочетание грибов и овощей - всегда удачное!
Форель запеченная с розмарином на Новый год
Форель запеченная с розмарином на Новый год
Новый год - прекрасный повод для приготовления изысканных рыбных блюд. Именно потому мы подготовили вкусный рецепт форели на Новый год
Новогодний шедевр: закусочный рыбный торт
Новогодний шедевр: закусочный рыбный торт
При желании, каждый день можно превратить в настоящий праздник. Главное, чтобы были под рукой все необходимые продукты и больше свободного времени для приготовления кулинарных шедевров.
Салат с яблоками, фетой и пеканом
Салат с яблоками, фетой и пеканом
Салаты очень полезные и вкусные и именно потому мы уверены, что вы любите их и постоянно готовите. Мы подготовили для вас рецепт необыкновенно вкусного и полезного салата с яблоками, фетой и пеканом.
Вверх