Ворожіння на харчах: найцікавіші звичаї?

Вирішили дізнатися, як люди раніше проводили дозвілля. Виявилося, що серед інших інтересів розповсюдженим було і ворожіння на харчах. Зібрали для вас найцікавіші!
Ворожіння на харчах: найцікавіші звичаї?

Алевромантія

Ворожіння за допомогою борошна. Слово походить від двох грецьких слів «алеврон» - мука та «мантія» - передбачення. Перша згадка про таке ворожіння знайдено на клинописних табличках 2-го тисячоліття до нашої ери. Борошно розсипали невеликими купками і передбачали майбутнє по їх формі. З часом греки почали запікати смужки паперу з фразами філософів всередині пирога або печива. Їх роздавали тим, кого цікавила власна доля. Іншим способом було випікання кульок з борошна із пропозиціями всередині. Кульки перемішували дев'ять разів і роздавали людям. А ще можна було ворожити за малюнками, що лишилися на мисці після того, як замісили тісто.
 
Сучасні печива з передбаченнями - це відгомін тих давніх способів ворожіння.

Аломантія

Давнє ворожіння за допомогою солі. Подібно до багатьох інших форм ворожіння, провісник кидав купку солі у повітря та інтерпретував візерунки, які виходили з кристалів, що впали на землю. Також читали візерунки утворені залишками сольового розчину в чаші. Одна з форм аломантії полягала у киданні солі у вогонь.
Так як сіль була пов'язана з успіхом, то деякі древні традиції збереглися в забобонах, таких як майбутня невдача, коли сільничка перекидається або звичай кидати сіль через ліве плече для удачі.
 

Альфітомантія

Ворожіння по ячмінним коржикам. Це навіть не зовсім ворожіння, скільки випробування. Якщо когось із групи підозрювали в злочині, кожному учаснику пропонувалося з'їсти ячмінний коржмк. Передбачалося, що у винного буде нетравлення шлунка.

Фавомантія

Ворожіння на бобах. Боби кидали на землю і вивчали закономірності в яких вони випадають. У багатьох культурах присутні різні форми фавомантіі. Термін походить від назви садових кінських бобів. Її практикували волхви на Русі, а також жителі Кавказу та Боснії і Герцеговини. Ворожбит кладе 41 білу квасолину на поверхню, розділяючи боби на дрібніші групи. Отримана кількість бобів в кожній групі інтерпретується як сприятливий або несприятливий знак для різних аспектів життя. 
І слов'янські і боснійські методи схожі і, найімовірніше, мають спільне походження. Оскільки цього методу немає на Заході, цілком можливо, що зародилось воно на Близькому Сході. Схожий метод існує в Ірані з використанням п'ятдесяти трьох горошин.

Крітомантія

Це також ворожіння на ячмінних коржиках з яких віщуни отримували інформацію про майбутні події. Жертовні коржі перетиралися в порошок, а потім з них робили пасту. Такий метод використали індіанці, що жили в Америці. Племена сучасної Арізони використовували суміш подрібнених зерен в якості ритуального жертвопринесення. Термін "крітомантія" також використовується для ворожіння по зернам злаків. А ось давньогрецькі віщуни вважали, що ворожити потрібно за допомогою кукурудзяних зерен. Віщун розсипав зерна або на шкуру щойно принесених в жертву тварин, або на тканину і шукав відповіді на питання. Схоже ворожіння було виявлено і в Стародавньому Єгипті, і в Перу, там знахарі шукали знаки в випадкових формах зерен кукурудзи.

Ойномантія

Ворожіння по вину. Одна з найдавніших технік, ойномантія, виконувалася жрицею, що називалась вакханка і була під захистом римського бога - Вакха. Ойномантія все ще практикується, а техніка полягає в наступному: вино проливають на тканину або папір і досліджують плями, що утворилися. 

Тасеографія

Це ворожіння на чайному листі, кавовій гущі або вином осаді. У сучасній практиці можна також читати по осаду інших напоїв, таких як гарячий шоколад, пиво або сік.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Интересные Факты
Работа врачом в Германии
Привлечение иностранных специалистов активно приветствуется в германской медицине. К переезду в ФРГ наших врачей мотивирует достойная оплата и хорошие условия труда
Тот самый рецепт печенья девочек-скаутов
Печеньки скаутов давно стали американским мемом и культурным явлением. Однажды настоящая героиня новостей продала 300 пачек лакомства под магазином медицинского каннабиса. Но началась эта история более века тому.
«Курица бедняка»: королевское блюдо из Китая
В китайском городе Ханджоу есть своя кулинарная звезда. Несмотря на свое название, блюдо стоит немалых денег и подается в лучших ресторанах
Лунхудоу: «борьба дракона с тигром» в одной тарелке
В китайской провинции Гуадун вы можете попробовать деликатес из ядовитых змей и дикой кошки.  «Борьба дракона с тигром» - буквальный перевод названия этого необычного блюда.
Илон Маск может решить проблему голода во всем мире
Илон Маск готов пожертвовать на борьбу с голодом шесть миллиардов долларов. Об этом основатель компаний Тesla и Space X заявил в своем официальном аккаунте в Твиттер.
Все материалы раздела
Итальянская классика: ризотто с креветками и белым вином
Итальянская классика: ризотто с креветками и белым вином
Для того, чтобы у вас получилось настоящее ризотто - выбирайте для приготовления этого блюда рис арборио или карнароли.
Фаршированный цыпленок без костей
Фаршированный цыпленок без костей
Чем удивить гостей на Новый год? Здесь нужно нечто пикантное и экстравагантное. Наш рецепт - как раз на такой случай. Шпинат в этом блюде можно использовать замороженный.
Как облако: дрожжевое тесто на молочной сыворотке
Как облако: дрожжевое тесто на молочной сыворотке
Дрожжевое тесто на сыворотке получается необыкновенно нежным, мягким и пушистым, а готовая выпечка из него порадует вас своей сочностью, воздушностью, тонким вкусом и приятным ароматом.
Свиные ребра с медово-яблочным соусом
Свиные ребра с медово-яблочным соусом
Если вы хотите найти самый короткий путь к сердцу мужчины, приготовьте ребра по нашему рецепту. Чудесный аромат меда и кислинка яблок оттенят честный вкус мяса, которое понравится даже самым неприступным строптивцам
Что нельзя замораживать в холодильнике
Что нельзя замораживать в холодильнике
В глубине морозилки порой можно найти самые неожиданные запасы. И даже не знаешь как они туда попали. Ведь морозилка может выдержать все, чего не скажешь о некоторых типах продуктов.
Быстрый ужин: запеканка с цветной капустой и ветчиной
Быстрый ужин: запеканка с цветной капустой и ветчиной
Запеканка из цветной капусты с ветчиной получается очень нежной, сытной и вкусной, а благодаря соусу еще и сочной. Тот вариант, когда нет времени и желания готовить и основное блюдо, и гарнир
Тайский суп «Том ям» от Евгения Клопотенко
Тайский суп «Том ям» от Евгения Клопотенко
Какое блюдо скрывается за диковинными словами Том Ям - и как его правильно приготовить, знает Евгений Клопотенко.
Паста с лососем и зеленым горошком
Паста с лососем и зеленым горошком
Такие нарядные и вкусные спагетти очень легко приготовить даже вечером буднего дня. Вы можете заменить лосось тунцом в собственном соку.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK