Як з'явився весільний торт: цікава історія

Весільні торт має тисячолітню історію, а традиція робити багатоярусний торт з фігурками - це не випадковість, адже все має свої причини, навіть якщо с першого погляду вони не помітні
Як з'явився весільний торт: цікава історія
Весільний обряд, як і всі ритуали пов'язані з перетином межі, не обійдуться і без їжі. Бо їжа це не завжди частування, на великих святах вона відіграє роль обрядового символу. Історично склалося так, що для жінки і чоловіки весільні ритуали мають різну спрямованість. Якщо для жінки весільні дії пов'язані зі смертю:  її наряджають, прикрашають і переводять через міст / поріг / рушник, що як би натякає на той факт, що вмирає дівчина і народжується жінка; то для чоловіка весільний ритуал це ініціація і доведення того, що він повноправно може вважатися чоловіком та бути повноправним учасником у громаді старійшин. Але що об'єднує чоловіків і жінок у весільному ритуалі - це святковий торт.
Традиція розрізання торта нареченим і нареченою, налічує понад п'ять тисяч років. Свій початок вона бере із давнього повір'я, що дружба скріплюється переломом хліба. Тож саме хліб був прабатьком сучасного весільного торта.
 
За часів Римської імперії весільний хліб пекли із ячмінної або пшеничної муки
У 100 році до нашої ери римські гості кидали в наречену коржі власного приготування. Проте згодом було досягнуто компромісу, і хліб наречений став ламати над головою нареченої. Шматочки хліба він роздавав гостям, символічно ділячись своїм щастям та вдачею. Суть цієї традиції полягала у тому, що молода дружина має підкорятися чоловікові.
Саме тоді і з'явився новий символ весільної традиції - крихти від хліба або «confarreatio», що буквально означає «з'їдаючи разом». Пізніше confarreatio перетворилися в конфетті, яке й досі кидають в нареченого і наречену на весіллях по всьому світу. 
А ось в Шотландії хліб пекли з вівсяної муки, і така традиція зберігалася аж до 19-го століття. У Північній Шотландії подруги нареченої полегшували цей звичай тим, що клали на голову нареченої серветку, а на неї ставили корзину, в якій і знаходилася вівсяний коржик.
Весільний хліб у тому чи іншому вигляді існував у всіх культурах світу. Наприклад, в стародавньому Китаї сім'я нареченого посилала нареченій чотири хлібних пирога, їх потрібно було підкинути вгору і зловити в простирадло, яку тримали над головою. При підкиданні кожного з пирогів наречена цитувала вірші про заміжжя, відзначаючи таким чином свій відхід з батьківського дому до чоловіка.
У слов'ян, в язичницькі часи, священним хлібом вважався каравай, без нього неможливо було жодне весілля. 
Каравай, як обрядова їжа і символ сонця, готувався із дотриманням багатьох правил.
Готувати тісто могла тільки заміжня жінка, випікати - чоловік, а нарізати - дитина. Роздачу шматочків короваю, під спеціальні пісні, довіряли - сватові. До початку освячення шлюбу молоді повинні були першими торкнутися караваю головами і поплакати. Весільні караваї прикрашали складними візерунками і гілочками калини, бо ж вона є символом переходу з одного світу до іншого.
А ось у середньовічній Англії весільний пиріг виглядав, як купа з маленьких солодких булочок, і цілуючись над нею, молодята «прирікали» себе на щасливе багатодітне життя. 
З цієї традиції бере початок звичай вінчати весільний торт фігурками молодят.
До речі, так з'явився "крокембуш". У 1660-х роках один французький кондитер відвідав Лондон і був вражений тим, наскільки безладно і неестетично складалися традиційні англійські весільні пироги. Так гора перетворилася у витончений торт.
Останнім часом в прикрасі тортів все більшу популярність отримують букети з живих, зацукрованих або марципанових квітів.
 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Збирай Паску до Великодня!
Интересные Факты
8 поразительных фактов о лапше быстрого приготовления
Кто бы мог подумать, что с обычной лапшой связано столько интересных историй?
25 березня - Міжнародний день вафель
25 березня щорічно відзначають Міжнародний день вафель. Спочатку його святкували лише в Швеції, але тепер у всьому світі.
Як раніше ворожили на продуктах?
Вирішили дізнатися, як наші предки проводили дозвілля. Виявилося, що серед інших інтересів розповсюдженим було ворожіння на продовольчих продуктах. Зібрали для вас найцікавіші!
Як з'явився весільний торт: цікава історія
Весільні торт має тисячолітню історію, а традиція робити багатоярусний торт з фігурками - це не випадковість, адже все має свої причини, навіть якщо с першого погляду вони не помітні
7 цікавих фактів до Дня Святого Патріка
День Святого Патрика щорічно відзначається 17 березня, в річницю його смерті в п'ятому столітті. І вже більше 1000 років в Ірландії відзначають цей день, як релігійне свято.
Все материалы раздела
Секреты приготовления каре ягненка от Эктора Хименес-Браво
Секреты приготовления каре ягненка от Эктора Хименес-Браво
Готовим каре ягненка с травами, горчицей и нефильтрованным пивом по рецепту Эктора Хименес-Браво, судьи кулинарного реалити-шоу Мастер Шеф вызовет настоящий восторг даже у искушенных гурманов.
Выпечка и десерты с коньяком: проверенные рецепты
Выпечка и десерты с коньяком: проверенные рецепты
Как показывает профессиональная практика, сочетание хорошего коньяка с едой не должно ограничиваться исключительно основными блюдами. Собрали для вас несколько проверенных рецептов!
Лимонный курд! Простой рецепт от Татьяны Литвиновой
Лимонный курд! Простой рецепт от Татьяны Литвиновой
Приготовив этот простой и вкусный курд вы, возможно, навсегда забудете о тех временах, когда вы еще его не пробовали! Для приготовления нужно всего ничего — несколько легкодоступных ингредиентов!
Чем заменить сыр Филадельфия в блюдах: 2 оригинальных рецепта
Чем заменить сыр Филадельфия в блюдах: 2 оригинальных рецепта
Сыр с творожно-сливочным вкусом можно вполне приготовить и дома, чтобы наслаждаться вкуснейшими десертами и закусками.
Пирог на сметане с шоколадными шариками
Пирог на сметане с шоколадными шариками
Очень простой в приготовлении пирог на сметане с шоколадными шариками из серии быстро и вкусно! Для его приготовления вам понадобится набор совершенно обычных ингредиентов.
Курица "Jerk" по-ямайски
Курица "Jerk" по-ямайски
В этом рецепте курицы по-ямайски количество приправ вполне сбалансировано для вкуса европейцев. Попробуйте приготовить эту невероятно ароматную курочку и вы влюбитесь в этот рецепт!
Вегетарианский борщ: простой рецепт
Вегетарианский борщ: простой рецепт
Лёгкий борщ из овощей. Нужный рецепт в капилке любителей овощных супчиков.
Как приготовить свадебный торт "Крокембуш"
Как приготовить свадебный торт "Крокембуш"
Хотите поразить гостей необыкновенным тортом? Раскрываем секреты приготовления идеального французского десерта, который у вас гарантировано получится!
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK