Місячний посівний календар садівника на березень 2018 року

Корисні поради для новачків і професіоналів.
Місячний посівний календар садівника на березень 2018 року

Довга зима добігає кінця, а це означає, що у дачників і садівників скоро додасться роботи. Саме в березні місяці починається пора активного висаджування розсади. Які дні будуть сприятливими, а які - ні, підкаже вам місячний календар посіву та посадки на березень 2018 року.

Посівний календар садівника на кожен день березня 2018 року

З 1 по 3 березня Місяць у знаку Діви

Посів насіння в дні повного місяця вкрай небажаний. Можна живцювати чагарники, білити дерева, проводити поливи, підгодівлю рослин, прополки, обрізку старих гілок, боротися зі шкідниками.

Читай также: Огород на подоконнике: как вырастить зелень и пряные травы

З 3 березня по 5 березня спадаючий Місяць у знаку Терезів

Відмінний час для посіву на розсаду насіння квітів-однорічників, кореневої петрушки, селери, пастернаку. Несприятливий період для поливу кімнатних рослин. Тільки 05.03 до 16:24 - посів всіх видів капусти, крім червонокачанної, листової селери і петрушки. Посів кавунів і динь, баклажанів. Можно проводити живцювання.

З 5 по 8 березня спадаючий Місяць у знаку Скорпіона

Сприятливий час для посіву на розсаду насіння капусти ранніх сортів і видів, салатних рослин, цибулин, лікарських трав; для поливу і позакореневого підживлення (обприскування) домашніх квітів і розсади. Можна сіяти кореневу селеру, петрушку. Хороший період для пікіровки розсади, поливу і підгодівлі органічними добривами. Також дозволяється обрізати плодові дерева і чагарники.

З 8 по 10 березня спадаючий Місяць у знаку Стрільця

Сприятливий час для обрізки плодових дерев і ягідних кущів; для посіву насіння редиски, дайкона, шпинату під плівкові укриття. Дозволено посів редису на теплу грядку, а також зелені і салатів. Тільки 10.03 до 12:53 - посів на розсаду томатів, перцю солодкого, цибулі порею, капусти червонокачанної. Можна проводити підгодівлю і полив.

З 10 по 13 березня спадаючий Місяць у знаку Козерога

Хороший період для посіву цибулі порею, кореневої петрушки і селери, посіву редису на компост або теплу грядку. Оптимальний час для закладки бульб картоплі на яровизацію; для обрізки плодових дерев і ягідних кущів; для внесення органічних і мінеральних добрив; для приготування ґрунту для вирощування розсади.

З 13 по 15 березня спадаючий Місяць у знаку Водолія

Не рекомендується посів і посадка, а також обрізка і полив. Дозволяється пікіровка розсади, боротьба з шкідниками і розпушування ґрунту.

З 17 по 20 березня зростаючий Місяць у знаку Овна

Роботи з рослинами заборонені. Тільки з 19.03 дозволений посів цибулі-чорнушки на перо, посів цибулі порею, листової гірчиці, перцю пекучого, томатів, шпинату. Сприятливий час для посіву на розсаду насіння томата, перцю, кукурудзи, соняшнику; для закладки бульб картоплі на яровизацію; для перещеплення плодових дерев. Можна розпушувати грунт, вносити добрива, пасинкувати і прищипувати рослини.

Читай также: Что выращивать в теплице: советы для новичков

З 20 по 22 березня зростаючий Місяць у знаку Тельця

Сприятливий час для посіву на розсаду насіння огірка, баклажана, дині, кавуна. Дозволено посів на розсаду всіх видів капусти, крім червоної, посів спаржі, фізалісу, салатів, селери. Можна проводити пікіровку розсади, полив та підживлення мінеральними добривами.

З 22 по 24 березня спадаючий Місяць у знаку Близнюків

Оптимальний період для посіву на теплі гряди кропу, однорічних і багаторічних квітів, які не потребують стратифікації. Посів суниці на розсаду. Можна також сіяти зелені культури для салатів, кучеряві квіти; рихлити ґрунт, знімати укриття з троянд, перевіряти сховища.

З 24 по 26 березня спадаючий Місяць у знаку Рака

Сприятливий час для поливу кімнатних квітів, розсади овочевих рослин; для посіву на розсаду насіння огірка, дині, кавуна, ранньої капусти. Можна сіяти також баштанні, редис, томати, буряк, цибулю, моркву, гарбуз, зелень. Дозволено полив, підживлення і щеплення рослин.

З 26 по 28 березня спадаючий Місяць у знаку Лева

Хороший період для посіву на розсаду насіння томата, перцю, кукурудзи, базиліка, розмарину, майорану, соняшнику; для перещеплення плодових дерев; для зимового щеплення троянд.

З 28 по 30 березня спадаючий Місяць у знаку Діви

Несприятливий день для посіву, посадки і пересадки рослин, оскільки знижена приживлюваність. З 29 по 30 число допустимі посів та пересадка квітів, посадка, обрізка і побілка дерев, чагарників, провітрювання і часткове зняття укриттів з винограду і троянд, обв'язки з малини.

Читай также:  Как правильно выбрать саженцы малины

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Подзимняя посадка томатов - лайфхак ленивого огородника
Выращивание рассады - дело хлопотное, начиная от обеспечения росткам необходимого количества света и заканчивая транспортировкой рассады до места посадки, если огород у вас не около дома. Есть альтернативный метод посева томатов, который избавит вас от лишних хлопот весной!
Царские кудри: лилия Мартагон
Прекрасные, нежные, как порхающие мотыльки, цветы лилии Мартагон украсят любой уголок вашего сада. Давай поближе познакомимся с ней.
Правила подкормки почвы после уборки урожая
Убирая урожай, мы постепенно освобождаем грядки. Садоводам прекрасно известно, что если ничего не садить, то земля мгновенно зарастет сорняками. Вряд ли кто захочет допустить подобное. Логичней подпитать плодородие почвы использованием сидераторов или приступить к подготовке грядки к следующему сезону.
Какие цветы посадить под зиму
Цветы, что посажены под зиму, растут высокими и устойчивыми к болезням и погодным капризам. Посеяв семена осенью, вы освобождаете себе время для других весенних работ.
Садоводу на заметку: как подготовить малину к холодам
Когда осенняя прохлада дает о себе знать, а урожай малины уже собран, необходимо приступать к подготовке почвы, произвести обрезку кустов и удобрить. Когда, как и чем это делать?
Все материалы раздела
Завтрак выходного дня: запеченные сэндвичи
Завтрак выходного дня: запеченные сэндвичи
На приготовление завтрака обычно не хочется тратить много времени. Сохраняйте быстрый и вкусный рецепт для первой трапезы дня. И именно этот сэндвич делает жизнь прекрасной с самого утра!
703
Придаем волосам роскошный цвет при помощи кофе
Придаем волосам роскошный цвет при помощи кофе
Кофе, любимый напиток многих, ароматный, бодрящий и очень вкусный. Именно с него начинается наше утро и именно он помогает взбодриться в течение дня. Но кофе можно не только пить, это также отличное косметическое средство, которое помогает в уходе за нашей кожей и даже волосами!
279
Яркие и витаминные - блюда из моркови: ТОП-5 рецептов
Яркие и витаминные - блюда из моркови: ТОП-5 рецептов
В осенний сезон, когда мы так нуждаемся в витаминах, салаты и другие блюда из морковки просто необходимы! Используйте морковку для приготовления полезных соков, гарниров, салатов и даже выпечки!
988
Турецкий бёрек с фаршем и баклажанами: пошаговый рецепт
Турецкий бёрек с фаршем и баклажанами: пошаговый рецепт
Турецкая кухня богата разнообразной выпечкой. Почетное место среди турецкой выпечки занимает бёрек. И сегодня мы расскажем как приготовить бёрек с фаршем и баклажанами.
502
Кальмары: выбираем, чистим и варим так, чтоб все ахнули
Кальмары: выбираем, чистим и варим так, чтоб все ахнули
Все знают, что мясо кальмара очень полезное и питательное. Из кальмара можно приготовить множество разных блюд. Поговорим дальше, как выбирать и варить кальмары, чтобы в тарелке они не оказались резиновыми и безвкусными.
397
Подзимняя посадка томатов - лайфхак ленивого огородника
Подзимняя посадка томатов - лайфхак ленивого огородника
Выращивание рассады - дело хлопотное, начиная от обеспечения росткам необходимого количества света и заканчивая транспортировкой рассады до места посадки, если огород у вас не около дома. Есть альтернативный метод посева томатов, который избавит вас от лишних хлопот весной!
266
Яблок много не бывает: пирог "Яблочный XXL"
Яблок много не бывает: пирог "Яблочный XXL"
Очень простой рецепт вкусного и нежного яблочного пирога с карамельной корочкой будет именно тем десертом, который ознаменует разгар яблочного сезона. Аромат корицы и апельсиновой цедры с обильным количеством яблочной начинки не оставит никого равнодушным!
433
Готовим в горшочках: 7 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Готовим в горшочках: 7 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Блюда, приготовленные в горшочка по-особому душевны и вкусны. И не обязательно, чтобы в горшочках было только жаркое, мы подобрали пятерку разнообразных блюд, каждое из которых по-своему вкусно, ароматно и заслуживает вашего внимания.
287
Вверх