Історія виникнення дня усіх закоханих - дня святого Валентина

День святого Валентина - свято кохання, ніжності і справжніх почуттів. У цей день улюбленим дарують "валентинки", квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки. Однак як з'явилося це свято?
Історія виникнення дня усіх закоханих - дня святого Валентина

Виявляється, існує кілька легенд виникнення свята закоханих.

Все почалося в 269 році. Римський імператор Клавдій II, прагнучи завоювати світ, вирішив "посилити" своє військо. А поскільки Клавдій був упевнений, що сімейне життя відволікає солдата від служби, видав указ про заборону одруження під час військової служби. Однак молодий священик Валентин не послухав указу і таємно вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, Валентина заарештували і засудили до смертної кари.

Перебуваючи у в'язниці, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її. Пізніше його стратили. Коли Валентина вели на страту, то він вручив Юлії прощальне послання, підписане "Твій Валентин".

Згодом Валентина канонізували. А в 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. З тих пір нібито і пішла традиція дарувати в цей день валентинки.

А згідно з іншою легендою колись жив якийсь патрицій Валентин, який був таємним християнином і звертав в нову віру своїх слуг. Одного разу його виявили під час обряду вінчання двох з них. Усіх трьох затримали. Оскільки Валентин був представником вищої влади, його збиралися відпустити, а двох інших затриманих - стратити. Однак Валентин обміняв життя пари на свою. І перед своєю стратою розіслав всім знайомим християнам листи у формі сердечок. І від цих листів сліпі прозрівали, а жінки ставали красунями.

Але чому саме 14 лютого?

У жодній з легенд не вказується дата страти Валентина. Чому ж тоді День святого Валентина святкується саме 14 лютого? Виявляється, все дуже просто: таким чином християнська церква замінила інше, язичницьке, свято.

Одним з таких було свято родючості і "гарячкової любові" Луперкалій, що відзначався в Римі 15 лютого. Під час нього були прийняті різноманітні сексуальні ритуали. Щоб замінити його, в 494 році римський папа Геласій I вирішив замінити його на інший, але близький по духу попереднього. Так з'явився День святого Валентина, присвячений "смиренної, християнської та романтичною" любові.

Читай также: 10 идей handmade открыток ко дню святого Валентина

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Календарь событий
Лазарева субота: історія, традиції та заборони
Православні українці відзначають Лазареву суботу напередодні Вербної неділі, 20 квітня. Яка історія і традиції цього православного свята і що не можна робити в цей день - читайте далі.
Восемь кошерных блюд на еврейскую пасху
В нынешнем году еврейская пасха – песах – наступает 19 апреля. Еврейские общины по всему миру свято соблюдают традиции, предписанные им с 65 года нашей эры, когда иудеи покидали Египет и искали землю обетованную.
Католическая Пасха: история и традиции праздника
Католическая Пасха в 2019 попадает на 21 апреля. Предлагаем узнать, как же отмечают этот праздник католики и какие у них кулинарные традиции!
9 квітня - Мотрона Полурепіца. Прикмети та традиції
Цього дня вшановують пам'ять великомучениці Матрони Настовиці або Полупериці. З цим святом пов'язано багато прикмет та традицій.
Ювілейна виставка фіалок "Фіалковий Блюз"
Це ювілейна виставка секції "Сенполія" при КП "Київський міський Будинок природи", яка в квітні цього року відзначає своє 15-річчя. До цієї події секція підготувала цікаву програму.
Все материалы раздела
Сырные шарики с орехами: оригинальная праздничная закуска
Сырные шарики с орехами: оригинальная праздничная закуска
Как быстро приготовить вкусную закуску? Воспользуйтесь рецептом сырных шариков, но не простых, а с орехами! Вкусно, сытно и полезно!
Свекла: когда и как правильно организовать посадку
Свекла: когда и как правильно организовать посадку
Чтобы не быть разочарованным урожаем свеклы полученным осенью, необходимо заранее разобраться в тонкостях выращивания этой культуры. В этом вам поможет наша статья!
Яйца, фаршированные свеклой
Яйца, фаршированные свеклой
Вкусная закуска из яиц фаршированных сельдью и свеклой - порадуют вас своим оригинальным вкусом! Попробуйте приготовить, вам точно понравится!
Камбала с тушеными овощами и картофелем
Камбала с тушеными овощами и картофелем
Из трех несложных ингредиентов можно приготовить отличный ужин. Для этого вам понадобятся камбала, картофель, овощи и специи.
Рулет картофельный с капустой
Рулет картофельный с капустой
Хотите вкусную закуску к ужину - приготовьте картофельный рулет с капустой. Для этого вам понадобятся: отваренный картофель, яйца, зелень, лук и капуста. Ничего сложного, а получается очень вкусно.
Гуакамоле с беконом
Гуакамоле с беконом
Гуакамоле - традиционное мексиканское блюдо. Сложно, на самом деле сказать, это соус или скорее закуска, кому как больше нравится. Попробуйте приготовить, возможно вам также понравится.
Пасхальная закуска «Божьи коровки»
Пасхальная закуска «Божьи коровки»
Очень эффектная и вкусная закуска замечательно украсит ваш пасхальный стол и понравится как взрослым, так и детям!
Формы для пасхальных пряников
Формы для пасхальных пряников
Подготовка к светлому празднику Пасхи идет полным ходом. И если вы хотите испечь пасхальные пряники, наверняка, станете перед выбором, какие формочки приобрести?
Вверх