Чого не слід робити на Ільїн День

У понеділок, 2 серпня, православні християни святкуватимуть Ільїн День - свято на честь біблійного пророка Іллі, який має велике значення для слов'янських народів.
Чого не слід робити на Ільїн День

Пророк Ілія вшановується християнами не тільки в Україні, але і по всьому світові. Православні вірили, що пророк Ілля, який відстояв віру перед лицем ворога та довів силу молитви, за свою відданість був живим узятий на небеса. Пророк вважається покровителем літніх гроз, а також струмків та річок, які не замерзають взимку.  

Селяни-землероби, що почитали Іллю, століттями помічали особливості його дня, що відзначається 2 серпня. Традиції та прикмети, що передаються з покоління в покоління, підтверджуються і до цього дня.

Читай также: Що обов'язково потрібно зробити в День пророка Іллі

Що не можна робити в День Іллі

Головна заборона свята Іллі - заборона на купання (маються на увазі відкриті водойми). Купатися після 2 серпня, церковного свята Іллі, заборонено, так як провидець, згідно з легендою, до цього моменту водичку охолодив. У народі відоме також прислів'я: «Провидець в річках воду каламутить».

Друга думка, чому плавати вже після Ільїна дня не слід, сповіщає про те, що цим завдається шкода здоров'ю. Так як з даного періоду вода в ставках приймається цвісти – а це не в найкращий спосіб може позначиться на тілі.

У народі загальноприйнято вважати, що 2 серпня купальний сезон завершується, температура повітря в нічний час робиться значно нижче за денну. Подібні перепади відображаються і на воді.

Ще один з факторів, чому суспільство в старовину побоювалося занурюватися вже після Ільїна дня - здичавілі тварини та злісні сили. У разі якщо довіряти загальнонародним забобонам, то в ніч на друге серпня біля водойм зустрічається нечиста сила - водяні, русалки, біси.

Що ще не можна робити в свято Іллі, щоб не накликати на себе біду?

• Випускати з дому домашніх тварин, а дворових, навпаки, брати в будинок - вважалося, що в них може вселитися нечиста сила і так людина впустить її в своє житло.

• У період грози заборонено бути в воді, біля дерев, близько сосни з 2 вершинами, бігти по вулиці, дзвінко говорити, співати, кричати.

• У цей день намагайтеся рідше дивитися в дзеркало. Особливо це попередження стосується літніх та хворих людей. Справа в тому, що 2 серпня посилюється вплив задзеркалля, тобто дзеркало може витягати життєву силу дивиться в нього людину.

• Бабусі навчали нащадків в таку негоду впритул прикривати двері, завішувати вікна, перед іконою підпалювати або лампадку, або свічку, потім перехрестити себе і всіх без винятку, прохаючи Іллю-пророка звільнити їх близьких від грому, від нестійкої стріли. 

• Щоб зберегти від блискавки власне житло і двір, тварин, люди обкурювали все без винятку ладаном в вечірній період перед святом, і в денний час наступної доби.

• У народі є легенда, що діяльність в городі має всі шанси стати причиною загибелі врожаю.

• Лихословити і допускати погані думки - як і в будь-релігійне свято.

• Через повір'я на рахунок вселення нечисті в цей день також не ловили рибу.

• Заборонялося стояти під деревом і на перехрестях - можна отримати удар блискавки або зустрітися з нечистю.

Проте в цей день дозволялося доглядати за бджолами. Таке виключення для них було зроблено тому, що саме з бджолиного воску робляться свічки для Божих храмів.

Читай также: Где устроить пикник в Киеве: 5 отличных мест для отдыха

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Календарь событий
3 гадания на Старый Новый год
С давних времен наши предки не только посевали в ночь с 13 на 14 января, но и гадали. Сегодня поделимся самыми популярными способами как узнать будущие с помощью книги, вареников и некоторых вещей.
Что приготовить на Старый Новый год
Старый новый год – это праздник, который имеет свои особенности и свое меню! А еще это уникальный случай – когда можно накрыть стол в традиционном стиле!
Что готовят на новогодние праздники в других странах
Интересно, чем балуют родных «заграничные» хозяйки?
5 лучших блюд на Рождество
Рождество - один из самых светлых и добрых праздников в году, на который принято готовить множество вкусных угощений. Предлагаем вам нашу подборку к торжеству
День Святого Николая-2021: традиции и приметы разных стран
Один из самых долгожданных праздников уже совсем скоро!
Все материалы раздела
Закусочные рулеты из слоеного теста с курицей
Закусочные рулеты из слоеного теста с курицей
Маленькие, вкусные и хрустящие рулетики украсят любой стол.
Как готовить тесто на опаре: 5 правил
Как готовить тесто на опаре: 5 правил
Для того что бы дрожжевое тесто получилось удачным, нужно соблюдать некоторые основные правила его приготовления – кулинарные хитрости, которые помогут сделать выпечку легкой и воздушной.
Песто из тыквенных семечек
Песто из тыквенных семечек
Соус из тыквенных семечек способен украсить любой салат из свежих овощей и придать ему шарма, а так же полезности. Записывайте рецепт!
Печеные яблоки в слоеном тесте
Печеные яблоки в слоеном тесте
Ароматные мягкие яблочки в нежном слоеном тесте подарят настоящее наслаждение вашим близким и друзьям! Этот незатейливый рецепт особенно понравится занятым хозяйкам.
Пирог из творожного теста с фруктами
Пирог из творожного теста с фруктами
Простые в приготовлении и очень вкусные пироги из нежного творожного теста с начинкой из свежих или замороженных ягод будут прекрасным дополнением к чаю. Вы можете взять вишню вместо слив и заменить ежевику малиной.
Скумбрия с лимоном в духовке
Скумбрия с лимоном в духовке
Это аппетитное, легкое, вкусное блюдо. Рыба помогает улучшить память, восстановить нервную систему, насытить организм антиоксидантами. Если украсить рыбу ломтиками лимона, петрушкой и базиликом, это еще и эстетично.
Как сделать идеальное тесто: 10 хитростей на все случаи жизни
Как сделать идеальное тесто: 10 хитростей на все случаи жизни
Чтобы тесто всегда получалось и было вкусным, нужно знать некоторые секреты.
Куда деть масло от  шпрот: рецепты и идеи
Куда деть масло от шпрот: рецепты и идеи
Тренд осознанного потребления врывается в наши дома на сверхзвуковой скорости. Как использовать продукты с умом – расскажем вам дальше!
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK