Пурім: традиції, особливості, їжа

Пурім - одне з головних єврейських свят. З вечора 25 лютого до вечора наступного дня євреї відзначають порятунок народу від винищення, яке планував здійснити лиходій Аман під час правління перського царя Ксеркса.
Пурім: традиції, особливості, їжа

Звідки пішла назва свята?

"Пурім" утворено від древнеперсидского слова "пур", що означає "жереб". Це свято встановлене на згадку про порятунок євреїв від рук ворогів під час правління перського царя Ксеркса в середині VI століття до н.е.

Як з'явився свято?

За переказами, царедворець Аман вирішив знищити весь єврейський народ через те, що єврей Мордехай, радник царя, не чинив йому належної поваги. Обманом Аман переконав царя Ксеркса підписати указ, що дозволяє здійснити його план, і став метати жереб, щоб вибрати день виконання задуму. Жереб випав на 13-е число місяця адар (в єврейському календарі 12-й місяць). Врятувала єврейський народ цариця Естер, дружина Ахашвероша і племінниця Мордехая. Дізнавшись про лихо, що насувається, вона разом з дядьком зібрала всіх євреїв, щоб разом постити і молитися про спасіння. Витримавши пост, Естер розповіла чоловікові про своє походження, яке раніше приховувала, і підступи Амана, попросивши пощадити свій народ. Однак скасувати царський указ в той час було не можна, і Агашверош видав інший, який дозволяв євреям захищати себе будь-якими засобами. У 13-й день місяця адар по всій Персії були вбиті тисячі чоловік, замішаних у змові проти євреїв, в тому числі десять синів Амана. 14 адара іудеї відзначали позбавлення від ворогів.

Що прийнято робити в цей день?

Так як Пурим не згадується в Торі, працювати в цей день не забороняється. Напередодні Пурима іудеї тримають "пост Естер", в синагогах в святкові дні читають Сувій Естер - частина Танаха (єврейської Біблії), що розповідає історію про порятунок євреїв. При згадці Амана в синагозі свистять, тупотять ногами і тріщать спеціальними тріскачками, висловлюючи так ненависть до лиходієві. Читають сувій двічі: ввечері 13 і вранці 14 адара.

Після ранкового читання заповіді наказують євреям посилати один одному частування, а також робити подарунки бідним. Вважається, що кожен єврей повинен допомогти як мінімум двом нужденним. Близько полудня 14 адара починається урочистий бенкет. Пурим - єдиний день в році, коли євреям дозволяється міцно випити. Єврейські мудреці говорили: "Повинна людина напитися в Пурим до того, щоб не відрізняти слова "проклятий Аман" від слів "Благословенний Мордехай". У ці дні печуть солодкі трикутні пиріжки, їх називають"вухами Амана".

У Пурим влаштовують карнавальні ходи, які повинні нагадувати про те, що під маскою випадкових збігів обставин ховається божественний задум.

Читай также: Чолнт с мясом и фасолью по-еврейски

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
ЯК ЗБЕРІГАТИ ПРОДУКТИ ДОВШЕ
Календарь событий
Что нужно обязательно сделать на Ивана Купала
Ивана Купала - древний языческий праздник, который в 2018 году приходится в ночь с 6 на 7 июля. Как верили наши предки, в этот день все силы природы наполняются особенными магическими свойствами.
Петров пост: как правильно питаться в эти дни
Данный пост призван очистить душу и тело после довольно длительного праздника Пятидесятницы. Главная его цель – духовная подготовка к торжеству во имя апостолов – последователей Христа.
Питание по дням на Петров Пост
Пост помогает приблизиться к Богу и очистить душу от грехов. Какие продукты нужно исключить из рациона, а какие можно употреблять, читайте на Smak.ua.
Троица: как украсить дом к празднику
В это воскресенье - 20 июня, весь православный мир будет отмечать светлый праздник Троицы.
Народні прикмети і заборони на 14 червня
Чим особливий сьогоднішній день і які несподіванки він нам може принести. Що сьогодні можна робити, а чого не варто - ми поділимось в нашому матеріалі.
Все материалы раздела
Десерт «Космический лед»
Десерт «Космический лед»
Замечательный десерт из апельсина украсит ваш вечер и порадует гостей.
Любимые рецепты сладкоежек: Вишневое варенье с фундуком
Любимые рецепты сладкоежек: Вишневое варенье с фундуком
Настоящие сладкоежки знают толк в вареньях: во-первых, оно не должно быть приторно сладким, во-вторых, хорошо бы, чтобы присутствовал в нем оттенок кислинки или орешки, семечки, которые бы выгодно оттеняли вкус.
Идеальный овощной бульон: 11 советов и рецепт
Идеальный овощной бульон: 11 советов и рецепт
Овощной бульон незаменимая вещь в приготовлении супов, соусов, мясных, рыбных и многих других блюд, а еще это прекрасная витаминная альтернатива обычному бульону в период поста.
Чем порадовать себя осенним днём: заварной крем с ягодами
Чем порадовать себя осенним днём: заварной крем с ягодами
Один из главных секретов успеха вашей выпечке в отличном заварном креме, который можно подавать и как десерт. Для приготовления этого заварного крема вам понадобится сахар, яичные желтки, шерри.
Не только варить: как вкусно запечь кукурузу в духовке
Не только варить: как вкусно запечь кукурузу в духовке
Кукуруза, запеченная в фольге в духовке, возможно на первый взгляд может показаться простым блюдом. Однако, получается сочной и ароматной!
Творожно-вишневый десерт
Творожно-вишневый десерт
Порадуйте вторую половинку нежным и красивым десертом, который никого не оставит равнодушным.
Украина и еда: как готовить мандрики по старинному рецепту
Украина и еда: как готовить мандрики по старинному рецепту
Мандрики - это традиционная выпечка, которая изначально считалась едой пастухов. Мандрики бывают с самой разнообразной начинкой, как сладкие, так и со шкварками или грибами.
Готовим настоящий казацкий кулеш - на костре
Готовим настоящий казацкий кулеш - на костре
Кулеш - шедевр украинской кухни, уступающий по популярности, разве что, украинскому борщу. Появился он с подачи запорожских казаков, которых он выручал во время походов.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK