День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

Святий Миколай прославився як великий угодник Божий. Він став покровителем моряків і мандрівників, купців, несправедливо засуджених та дітей. Дізнайтесь, які заборони і правила існують в день його пам'яті.
День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

22 травня православні християни відзначають день Святого Миколая Чудотворця або Мирлікійського Чудотворця. Згідно з народним календарем, в році є дві дати, присвячені йому - Микола зимовий 19 грудня і Микола літній 22 травня. Іноді його ще називають Миколою річним, Миколою весняним, Миколою з теплом, травневим днем, Миколою милостивим.

Святитель Микола, архієпископ Мир Лікійських народився в 270 році в приморському місті Патари в Лікії (сьогодні це територія Туреччини, а раніше Патари був грецькою колонією). Батьками християнського святого були Феофан і Нонна - вельми заможні і благочестиві люди.

Читай также: Троица – 2018: как украсить дом к празднику

З самого дитинства Микола дивував батьків: він простояв в купелі при хрещенні 3 години, віддаючи честь Пресвятій Трійці, по середах і п'ятницях відмовлявся від материнського молока, проводив час з молитвою на устах. Подорослішавши, Микола Чудотворець став читцем, пізніше - священиком у церкві, єпископом.

Після смерті батьків Святитель Микола відмовився від спадщини і роздав все багатство бідним. Свої благі справи він не афішував і зберігав у секреті. В інший світ Микола Чудотворець відійшов в 345-351 роках - точна дата невідома. На Русі також почитали Святителя Миколу: взимку віруючі пекли пироги з рибою, варили брагу і пиво, а влітку влаштовували хресні ходи і просили Бога про дощ.

День Святого Миколая: що можна і не можна робити

  • Дозволяється будь-який фізичний труд, віддаються всі борги, наводиться порядок і чистота в будинку, віруючі одягаються в святковий одяг.
  • Не можна брати в руки ножиці, не можна стригтися, під забороною знаходиться відмова від будь-якої допомоги, інакше сім'я зазнає лиха і злиднів

Молитва до Святого Миколая

Всесвятий Миколо, теплий наш заступнику, і всюди в скорботах швидкий помічнику!

Допоможи мені, грішному і смутному, в цьому сем житії, умоли Господа Бога дарувати мі залишення всіх моїх гріхів, зроблених від юності моєї, у всьому житії моєму, справою, словом, помислом і всіма моїми почуттями; і під кінець душі моєї допоможи мені, окаянному, умоли Господа Бога, всього творіння Творче, ізбавити ма повітряних митарств і вічної муки, та завжди прославляю Отця і Сина і Святого Духа і твоє милостиво предстательство, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Читай также: Троица – 2018: традиции и обряды праздника

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Календарь событий
Идеи блюд на Хэллоуин
Для празднования Хэллоуина на столе будут уместно смотреться устрашающие закуски в стиле праздника. Воспользуйтесь простыми ингредиентами, уделив время готовке и больше усилий посвятите самой идее для подачи.
Угощения к Хэллоуину
Если вы хотите порадовать своих друзей, детей и близких и организовать вечеринку в стиле американского праздника, то в этом случае идеи от портала smak.ua придут к вам на помощь!
Сьогодні міжнародний день вегетаріанства
1 жовтня - Міжнародний день вегетаріанства. З цієї дати починається, так званий, місяць вегетаріанського свідомості.
28 вересня сотня тисяч дитячих мрій оживуть на Хрещатику та відправляться в космос
Космічна подія світового масштабу – Промінь мрій - відбудеться в суботу, 28 вересня, о 20:00 на головній вулиці столиці, за адресою Хрещатик, 36.
Михайлово чудо: приметы, традиции и запреты этого дня
Сегодня православные отмечают великий праздник – Михайлово Чудо. В этот день принято вспоминать чудо, благодаря которому Архистратиг Михаил спас церковь от нападения язычников.
Все материалы раздела
Хеллоуин: оригинальные идеи по украшению стола
Хеллоуин: оригинальные идеи по украшению стола
Самый страшный и ужасный праздник, который уже полюбился многим украинцам, можно превратить в незабываемый и очень красивый с помощью необычных украшений праздничного стола.
Салат «Алекс» с маринованными шампиньонами
Салат «Алекс» с маринованными шампиньонами
Несложный в приготовлении салат «Алекс» получается очень вкусным и эффектным.
Груша на ореховом печенье
Груша на ореховом печенье
Вкусный и изысканный десерт покорит ваших гостей. Отличная идея для праздничного ужина!
Пиріг з яблуками і згущеним молоком - рецепти Руслана Сенічкіна
Пиріг з яблуками і згущеним молоком - рецепти Руслана Сенічкіна
Смак осені і дитинства. Руслан Сенічкін приготував яблучний пиріг зі згущеним молоком.
Салат из капусты с грушей
Салат из капусты с грушей
Вкусный, простой в приготовлении, из доступных ингредиентов, но с необычным сочетанием, такой салат будет настоящей находкой, как на праздничном столе, так и во время душевного семейного ужина.
Шпинатно-сырный пирог с грецкими орехами
Шпинатно-сырный пирог с грецкими орехами
Закусочный пирог из шпината, сыра и грецких орехов станет вкусным дополнением к чаю!
Соусы по-индийски: 5 необычных рецептов чатни
Соусы по-индийски: 5 необычных рецептов чатни
Главное отличие чатни от любого другого соуса в том, что чатни в своей массе содержит кусочки овощей и фруктов.
К идеальной фигуре через пряности
К идеальной фигуре через пряности
Путь к стройной и идеальной фигуре, как правило, достаточно трудоемкий, а так же безумно кропотливый.
Вверх