День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

Святий Миколай прославився як великий угодник Божий. Він став покровителем моряків і мандрівників, купців, несправедливо засуджених та дітей. Дізнайтесь, які заборони і правила існують в день його пам'яті.
День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

22 травня православні християни відзначають день Святого Миколая Чудотворця або Мирлікійського Чудотворця. Згідно з народним календарем, в році є дві дати, присвячені йому - Микола зимовий 19 грудня і Микола літній 22 травня. Іноді його ще називають Миколою річним, Миколою весняним, Миколою з теплом, травневим днем, Миколою милостивим.

Святитель Микола, архієпископ Мир Лікійських народився в 270 році в приморському місті Патари в Лікії (сьогодні це територія Туреччини, а раніше Патари був грецькою колонією). Батьками християнського святого були Феофан і Нонна - вельми заможні і благочестиві люди.

Читай также: Троица – 2018: как украсить дом к празднику

З самого дитинства Микола дивував батьків: він простояв в купелі при хрещенні 3 години, віддаючи честь Пресвятій Трійці, по середах і п'ятницях відмовлявся від материнського молока, проводив час з молитвою на устах. Подорослішавши, Микола Чудотворець став читцем, пізніше - священиком у церкві, єпископом.

Після смерті батьків Святитель Микола відмовився від спадщини і роздав все багатство бідним. Свої благі справи він не афішував і зберігав у секреті. В інший світ Микола Чудотворець відійшов в 345-351 роках - точна дата невідома. На Русі також почитали Святителя Миколу: взимку віруючі пекли пироги з рибою, варили брагу і пиво, а влітку влаштовували хресні ходи і просили Бога про дощ.

День Святого Миколая: що можна і не можна робити

  • Дозволяється будь-який фізичний труд, віддаються всі борги, наводиться порядок і чистота в будинку, віруючі одягаються в святковий одяг.
  • Не можна брати в руки ножиці, не можна стригтися, під забороною знаходиться відмова від будь-якої допомоги, інакше сім'я зазнає лиха і злиднів

Молитва до Святого Миколая

Всесвятий Миколо, теплий наш заступнику, і всюди в скорботах швидкий помічнику!

Допоможи мені, грішному і смутному, в цьому сем житії, умоли Господа Бога дарувати мі залишення всіх моїх гріхів, зроблених від юності моєї, у всьому житії моєму, справою, словом, помислом і всіма моїми почуттями; і під кінець душі моєї допоможи мені, окаянному, умоли Господа Бога, всього творіння Творче, ізбавити ма повітряних митарств і вічної муки, та завжди прославляю Отця і Сина і Святого Духа і твоє милостиво предстательство, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Читай также: Троица – 2018: традиции и обряды праздника

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Календарь событий
7 ідей, як провести День Захисту Дітей
Міжнародний день захисту дітей в усьому світі відзначається 1 червня. Як провести цей день разом з дітьми, щоб це свято запам'яталося їм надовго?
15 мая – Международный день семьи
Один из самых простых и надежных способов поддерживать теплые отношения между супругами, между родителями и детьми, всегда оставаться самыми близкими друг для друга людьми – совместная трапеза.
Как следует провести Чистый четверг
Этот день занимает важное место в жизни верующих. Поэтому стоит узнать обо всех традициях, приметах и обрядах Великого четверга.
Почему мы красим яйца на Пасху?
Символом великой Пасхи является «яйцо» – знак жизни, плодородия и воскрешения. По стародавней традиции, именно накануне этого праздника, люди окрашивают пасхальные яйца.
17 марта - День святого Патрика: рецепты ирланской кухни на завтрак, обед и ужин
Этот праздник покровителя Ирландии популярен не только на родине, но и практически во всем мире. И, конечно же, в этот день нельзя обойтись без блюд кухни "изумрудного острова".
Все материалы раздела
Паэлья из карпов и раков
Паэлья из карпов и раков
Изумительное блюдо! Вариантов приготовления паэльи очень много. В этом рецепте использовали рака и карпов. Очень вкусно.
5 лучших рецептов запеченной утки
5 лучших рецептов запеченной утки
Сочное и аппетитное мясо утки станет настоящим деликатесом на вашем столе.
Натуральный свиной бифштекс с луком
Натуральный свиной бифштекс с луком
Вкусное блюдо за 25 минут - свиной бифштекс с луком. Просто и очень вкусно!
Гречаники: тонкости приготовления
Гречаники: тонкости приготовления
Гречаники – вкусное и сытное блюдо украинской кухни. Его готовят, используя куриный фарш, фарш из говядины, индейки, а также свиной. Делимся рецептом гречаников со свиным фаршем. Уверены, что вам понравится!
Ягідний торт без випічки - рецепти Сенічкіна
Ягідний торт без випічки - рецепти Сенічкіна
Солодка сметана, кислинка ягід, ні крихти борошна, легкість і ніжність - чого ще треба саме влітку?
Как смастерить сервировочный поднос за вечер: мастер-класс
Как смастерить сервировочный поднос за вечер: мастер-класс
Три вдохновляющих идеи для создания милых сервировочных подносов, которые можно сделать за один вечер. Такой поднос может стать настоящим украшением дома.
Цветная капуста под молочным соусом
Цветная капуста под молочным соусом
Некалорийная запеканка из цветной капусты – прекрасная идея для здорового завтрака.
Картофельно-сырная запеканка
Картофельно-сырная запеканка
Очень вкусная запеканка из сыра и картофеля не только вкусный и сытный обед, но еще простое в приготовлении блюдо.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK