Стрітення-2018: традиції та історія свята

Стрітення господнє - одно з дванадцяти великих православних подій. Це свято присвячене земному життю Ісуса Христа і Божої Матері. Цього дня необхідно слідувати традиції, щоб захистити себе і своїх близьких від неприємностей.
Стрітення-2018: традиції та історія свята

Стрітення господнє входить до числа свят, які завжди мають одну дату, і доводиться на 15 лютого. З церковнослав’янскої мови назва цієї події переводиться як "зустріч". Цей день присвячений першій зустрічі Ісуса Христа і Богоматері з праведником Сімеоном Богоприимцем.

Історія Стрітення Господня

Цього дня віряни згадують про важливу подію, що сталася в земному житті нашого Спасителя. Виходячи із законів Старого Завіту, жінка після пологів не повинна була відвідувати в церкву впродовж 40 днів. Після закінчення терміну, мати приходила в храм, щоб вчинити обряд очищення і принести жертву подяки Царю Небесному.

Пресвята Богородиця була чистою, віруючою і непорочною Дівою, тому очищення вона не потребувала, але, незважаючи на це, вона вирішила підкоритися приписам закону. Коли Божа Мати з немовлям на руках переступила поріг храму, назустріч їй вийшов праведний старець Сімеон з метою провести церковний обряд.

Коли Сімеон побачив праведну Діву Марію з дитиною на руках, він зрозумів, що це є Месія, появи якого він чекав впродовж багатьох років. Сімеон узяв на руки Ісуса Христа, благословив його, а потім вимовив пророцтво про Спасителя. Після цього православні віряни стали називати старця Богоприимцем.

Традиції Стрітення Господня

Попри те, що Стрітення господнє - православне свято, з ним пов'язано безліч як релігійних, так і народних традицій. Можливо, деякі з них не мають релігійного сенсу, але більшість стала важливою частиною цієї великої події.

Цього дня проводяться ранкові і вечірні богослужіння, а також святкові літургії. Віряни звертаються до Господа Бога і Діви Марії з подячними молитвами, а потім забирають свічки з церкви, щоб увечері запалити їх під час прочитання молитви вже вдома.

На Стрітення господньє прийнято освячувати церковні свічки. Вважається, що з їх допомогою можна захистити свій дім від ворогів і стихійних лих.

На думку наших предків, на Стрітення господнє зима зустрічалася з весною. З цим пов'язано багато прикмет та приказок. Якщо 15 лютого погода буде холодною, значить, і весна теплом не порадує. Цього дня люди прощалися із зимою, готувалися до настання весни, нового урожаю і готували насіння для посіву.

Останні лютневі морози називали Сретенськими. Вважалося, що після них на зміну зимі повинна прийти довгоочікувана тепла весна.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Афиша мероприятий
Куда пойти в Киеве 21-22 июля
Выходные – отличный повод не засиживаться дома. Ведь в этот уикенд в столице намечается большое количество различных мероприятий.
Куда пойти на выходных 14 - 15 июля в Киеве
На этих выходных в столице ожидается немало интересных мероприятий, которые разнообразят уикенд киевлянам и гостям столицы.
Куда пойти на выходных 7 - 8 июля в Киеве
Выходные – отличный повод не засиживаться дома. Ведь в этот уикенд в столице намечается большое количество различных мероприятий.
7-8 июля: фестиваль "Гриль Fest" в Мануфактуре
Лето в разгаре! Хочется убежать от шумного города куда-то на свежий воздух, где пахнет жареным мясом и аппетитными сосисками на гриле, играет приятная музыка, а детки забавляются на мягкой зелёной траве!
Куда пойти на выходных 28 июня -1 июля в Киеве
В ближайшие четыре летних дня жителей Украины ждут выходные. Как не просидеть их на диване, чем заняться и куда сходить, подскажет любимый портал.
Все материалы раздела
Как испечь идеальный бисквит
Как испечь идеальный бисквит
Бисквит – дело тонкое. Тут важно все: и влажность муки, и сливочность, и аромат. Как приготовить правильное бисквитное тесто, читайте в нашем материале.
394
Цукаты из персиков - спелых и не очень: рецепт вкуснейшего десерта
Цукаты из персиков - спелых и не очень: рецепт вкуснейшего десерта
Не расстраивайтесь, если вам попались твердые и не очень сладкие персики, ведь из них вы можете приготовить восхитительные и ароматные цукаты.
178
Простой и вкусный пирог со сливами в сметанной заливке
Простой и вкусный пирог со сливами в сметанной заливке
Очень простой в приготовлении пирог со сливами со сметанной заливкой будет прекрасным десертом к вашему столу
531
Что приготовить из кабачков: 4 новых рецепта
Что приготовить из кабачков: 4 новых рецепта
Обычные кабачки можно каждый раз готовить совершенно по-новому. Делимся великолепными рецептами, которые помогут вам разнообразить стол и порадовать своих близких.
425
Салат «Берегись, водка»: пошаговый рецепт
Салат «Берегись, водка»: пошаговый рецепт
Приготовленный из ассорти сезонных овощей, этот вкусный салат станет отличным вариантом закуски под горячительные алкогольные напитки. Уместным он будет с горячими мясными блюдами и сытными гарнирами. Полезная заготовка на зиму!
565
Желейный торт "Россыпь самоцветов": пошаговый рецепт
Желейный торт "Россыпь самоцветов": пошаговый рецепт
Простой в приготовлении желейный торт с крекерами будет прекрасным украшением праздничного стола.
424
Биоритмы организма: как жить в ладу со своим внутренними часами
Биоритмы организма: как жить в ладу со своим внутренними часами
Если мы строим свою жизнь вразрез с природными биоритмами, насильно изменяя их, происходит то, что ученые называют "десинхроноз": организм сбивается с правильного ритма и все его системы расстраиваются. Это может привести к нервному срыву и различным заболеваниям.
544
Варенье из овощей: 7 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Варенье из овощей: 7 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Хозяйки делают варенье из чего угодно. Фрукты? – хорошо. Ягоды? – еще лучше. Овощи? – хм, справимся и с этим!
139
Вверх