Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян

Бути корисними на своєму місці і робити те, що вмієте найкраще. Бути поряд із тими, хто поділяє ідеї, заради тих, хто потребує допомоги.
Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян

Такими простими істинами ми керуємося вже понад 2 місяці, захищаючи свободу на фронті і в тилу. Команда Української ресторанної асоціації усвідомила свою місію ще у перший день повномасштабного вторгнення. На другий вони створили Смачну варту, яка і досі надає гарячу допомогу сотням мешканців столиці та області, переселенцям, захисникам і захисницям.

ПРО АСОЦІАЦІЮ 

У 2020 році у відповідь на карантинні обмеження у ресторанній галузі Сергій Трахачов і Софія Коломицева виступили одними з ініціаторів заснування Української ресторанної асоціації. За мету вони обрали розквіт сфери HoReCa, аби та сприяла розвитку смаку, гостинності, високої якості життя українців. Нині це найбільше об’єднання професіоналів ресторанної галузі в Україні. До неї долучилися 1578 закладів, локальних і мережевих, про які ви чули або ж куди хотіли потрапити. Асоціація активно надає галузі голос, лобіює її інтереси, працює над розвитком талантів і гастротуризму.

Прес-служба

Прес-служба

ЗМІНА ВЕКТОРУ 

24 лютого принесло кардинальні зміни у життя і плани цілої держави. Команда розуміла: усі ланцюги постачання та приготування їжі, які існували вчора, сьогодні вже не працюють. Компанії зупинили діяльність, а до Асоціації почали звертатися по допомогу з готовою їжею. 

«Як ми можемо допомогти?» Смачна варта стартувала на другий день повномасштабної війни.
 У Києві відкрили волонтерські кухні, які нагодували відділення у лікарні, дитячий будинок. Знайомі звернулися із запитом приготувати для Тероборони на Південному мосту. «Запитів дедалі більшало. Вже 25.02 ми приготували перші 500 порцій гарячих обідів і щодня нарощували обсяги,» — розповідають засновники.

ЧОГО ДОСЯГЛИ?

Смачна Варта — перш за все, про українців і українок, які допомагають та які цю допомогу потребують.  Це про найменшу підопічну — дівчинку, якій всього 2.5 роки, і про найстаршу — 96-річну бабусю. Про 249 організацій, які щодня отримують найсмачнішу турботу: станції швидкої допомоги і залізничний вокзал, Київська обласна клінічна лікарня і Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, пункти видачі їжі у звільнених містах і селах області та Національний інститут раку. 

Смачна варта допомагає їжею і тим, хто мешкає у бомбосховищах, церквах; військовим, літнім і малечі із дитячих будинків.
Про 21 волонтерську кухню, яка активно працювала понад 2 місяці. Нині активно функціонують 13 із них, адже, як розповідають в Асоціації, деякі ресторани повертаються до нормальної роботи, тому Смачна варта оптимізувала свої процеси. Це про команду з близько 200 фахівців та небайдужих людей, які стоять за кожним гарячим обідом. Щодня вони готують 15 000 порцій, а у найбільш напружені періоди кількість сягала 20 000. Врешті, це про більш ніж 971  909 гарячих обідів для тих, хто потребує. І попереду такої смачної турботи значно більше.   Прес-служба

Прес-служба

ЩО ДАЛІ?

Смачна варта продовжує зміцнювати тил. Її воїни годуватимуть усіх нужденних, доти, доки є необхідність. Для ефективної роботи вони потребують підсилення з боку держави — пільг на оплату комунальних послуг для волонтерських кухонь. Сергій і Софія зізнаються, що мріють про повернення до звичного життя, в якому страви знову будуть готувати по меню, а Українська ресторанна асоціація продовжить діяльність із захисту та розвитку галузі в Україні.  

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Допомогти журналістам

Ешь с умом
Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян
Бути корисними на своєму місці і робити те, що вмієте найкраще. Бути поряд із тими, хто поділяє ідеї, заради тих, хто потребує допомоги.
Брокколи в творожно-чесночном соусе
В борьбе за идеальную фигуру стоит отдавать предпочтение полезным рецептам. Но полезные - не значит невкусные.
Топ-5 вкусных рецептов из брокколи для худеющих
Мало кто знает, но брокколи – невероятно полезный овощ, в особенности для тех, кто стремится сбросить лишний вес.
Ученые выяснили, когда лучше есть, чтобы худеть
Потребляемых калорий должно быть меньше, чем сжигаемых калорий. Это мантра большинства диет для похудения. Почему же тогда этот подход так часто терпит неудачу?
ТОП-8 самых полезных орехов
Разные виды орехов знакомы нам с детства. Их можно использовать во множестве блюд и в качестве перекуса сами по себе. Мы расскажем, какие орехи приносят наибольшую пользу организму.
Все материалы раздела
Как приготовить сангрию
Как приготовить сангрию
Сангрия - это испанский алкогольный напиток, главным ингредиентом которого является вино. В сангрию обязательно добавляются фрукты.
Кухни народов мира: датский пряный пирог
Кухни народов мира: датский пряный пирог
Датчане – любители много и вкусно поесть. И качество еды в датской кухне обеспечивается прежде всего свежестью продуктов и множеством разнообразных приправ.
Традиции и еда: тарт Фламби из Эльзаса
Традиции и еда: тарт Фламби из Эльзаса
Tarte flambеe d'Alsace - это очень простое блюдо. Внешне похоже на лепешку или пиццу с беконом и луком. Но всего несколько элементов и тарт превращаются в поистине восхитительное блюдо!
Самый весенний рецепт: сироп из сирени
Самый весенний рецепт: сироп из сирени
Не упустите прекрасную возможность попробовать сиром из сирени!
Картофельные зразы с яйцом
Картофельные зразы с яйцом
Классика, которая не устареет никогда!
Зразы по-восточному
Зразы по-восточному
Если вы любите суши, то такие зразы вам точно понравятся. Для их приготовления вам понадобится рис, а для начинки огурец с лососем. Не забудьте подать соус и васаби к зразам.
Американские традиции: шоколадный брауни
Американские традиции: шоколадный брауни
Этот изысканный десерт, предназначавшийся раньше лишь для высокопоставленных особ, очень напоминает шоколадный торт, только готовится он в разы быстрее и проще.
Блюдо дня: сливочный суп «Дары Посейдона»
Блюдо дня: сливочный суп «Дары Посейдона»
Приготовить вкусное, изысканное и в тоже время не сложное первое блюдо возможно дома самостоятельно. Для приготовления сливочного супа вам понадобятся лук, картофель, сельдерей, морепродукты и кусочки рыбы.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK