Чому потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги.
Чому потрібно мити руки

Налічується велика кількість захворювань, уникнути яких можна, якщо вчасно помити руки. Одним з таких захворювань вважається дизентерія (іменована в народі «хвороба брудних рук»). Холера, гепатит черевний тиф - ці всі хвороби є також результатом погано вимитих рук. Багато людей потрапляють до лікарень за своєю недбалість, а саме, забуваючи перед їжею вимити руки.

Для чого потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги. Адже здоров'я сотні дітей багато в чому залежить від того, як співробітники дотримуються правил гігієни рук.

Безліч людей змогли уникнути захворювань під час епідемій тільки тому, що регулярно мили руки.

Для того, щоб не забути вимити руки, не обов'язково ставити нагадування на мобільному телефоні. Намагайтеся, щоб даний процес був природним, без непотрібних нагадувань. Прищеплювати дітям змалку правила гігієни рук, щоб дитина завжди, перед тим як сісти за стіл, ретельно мив руки.

Навички правильної гігієни рук у дітей

У школі дитина проводить чималу частину часу. Частина шкіл обладнані всім необхідним для того, щоб учні містили руки в чистоті. У цих навчальних закладах при вході в їдальню розташований ряд умивальників і електричних рушників, де кожна дитина може помити руки перед їжею. На жаль, є й такі навчальні заклади, де учні сідають за стіл, не помивши руки, через незадовільний технічний забезпечення школи.

Як навчити навичкам правильної гігієни рук

Для цього слід покроково пояснювати весь процес, а саме зробити наступне:

1. Загорнути вище рукава;

2. Намочить руки під струменем води;

3. Взяти в руки мило і намилити їх;

4. Ретельно потерти руку об руку;

5. Що утворилася піну змити під великою кількістю води;

6. Подивитися, чи якісно вимиті руки;

7. Промокнути руки чистим і сухим рушником.

Практично кожна дитина знає ці не складні правила, але частина пунктів постійно беруться до виду. Подібні процеси - намилювання рук і їх витирання, здійснюється дітьми завжди наспіх.

Гігієна рук - процес навчання

Процес навчання має вестися послідовно, бажано з самого раннього дитинства. Моя малюкові ручки примовляє, що ви робите. Дитина з часом зрозуміє користь гігієни рук.

Коли малюк починає сам стояти, саме в цей момент належить навчити його правильно мити руки, допомагаючи йому в складних ситуаціях.

У віці двох років дитина вже сам може помити собі руки. Коли малюк миє руки, перебуваєте поруч і спостерігайте за процесом. При необхідності, допоможіть дитині намилити ручки, вказуючи на його помилки.

У три роки дитина може вже цілком самостійно мити руки без ваших пильних перевірок. Контролювати процес миття рук в цьому віці достатньо всього лише час від часу.

В обов'язки батьків входить не тільки навчити малюка правильно мити руки, але і пояснити всю важливість гігієни рук. Не лякайте дитину страшними історіями про монстрів, які сидять у нього на руках, і якщо не помити руки перед їжею так вони потраплять до нього в живіт, і він буде сильно боліти.

Діти на багато розумніше ніж думають про них дорослі і швидко роблять свої власні висновки. Якщо хоча б разок, дитина поїсть НЕ помивши руки і з ним нічого не станеться, він вирішить, що це вигадана історія і мити руки зовсім не обов'язково.

Для дитини миття рук має стати природним процесом, як причісування, одягання і т.д. Щоразу після відвідування туалету, ігри, прогулянки, нагадуйте дитині, що необхідно помити руки. Показуйте на особистому прикладі, що миття рук це важливий і потрібний процес.

Читай также: Шоколадные гренки для школьника

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Здоровье
ТОП-продукты этой осени: запасаемся витаминами на зиму правильно
Вот и пришли первые холода, пожелтели и опали листья на деревьях. И как бы ни было жалко прощаться с солнечным летом, осень – это золотая пора, которой тоже нужно успеть насладиться!
Польская диета
Польские диетологи считают, что добиваться быстрых результатов в максимально сжатые сроки неприемлемо. Вес нужно сбрасывать постепенно, иначе мало того, что все «сброшенное» вернется сторицей.
Збираємо корисний і поживний ланч-бокс для школяра разом з Севастьянов Фаге
Дієтологи і педіатри офіційно забракували бутерброди в шкільних ланч-боксах. Замість цього говорять, дітям необхідно давати в школу весь набір продуктів, багатих на здорові білки, жири і вуглеводи.
Долой бессонницу: лечебные ванны с травами
Настоящий релакс для души и тела.
Вино: профилактика рака молочной железы
Ежедневное употребление бокала вина, особенно красного – отличная профилактика заболевания рака груди. Об этом заявили ученые Кембриджского университета и опубликовали свой доклад в издании The Daily Mail.
Все материалы раздела
Для всех, кто любит МИНИ
Для всех, кто любит МИНИ
Вкусная еда дарит нам не только насыщение и силы, но способна воодушевить, приподнять настроение. Особенно, если она приготовлена с любовью, с удовольствием.
Як вибрати якісний і смачний сир - Ціна питання
Як вибрати якісний і смачний сир - Ціна питання
У студії Сніданку 1+1, експерт з молочних продуктів Юлія Солодка розповість, яким повинен бути якісний і смачний сир.
Овощной суп «Подарок осени»
Овощной суп «Подарок осени»
Легкий и неимоверно вкусный супчик будет радовать вас каждый день полезностью овощней и витаминами.
3 удивительных горячих блюда из арбуза
3 удивительных горячих блюда из арбуза
Впечатляющие рецепты для истинных гурманов, которые можно приготовить из арбуза.
Как приготовить экзотический пираф
Как приготовить экзотический пираф
Экзотическое для украинской кухни блюдо готовится на теппане. Это такая жарочная поверхность, на которой повар готовит блюда, непосредственно перед гостями. Но пускай вас это не пугает: теппан вполне можно заменить
Пицца без теста
Пицца без теста
Необычный рецепт очень вкусной пиццы, будет кстати, если вам совершенно не хочется возиться с тестом. Берите на заметку и готовьте в качестве быстрого перекуса.
Говядина, тушенная с овощами
Говядина, тушенная с овощами
Из мяса можно приготовить не только вкусное, но и полезное блюдо, если приготовить его с овощами. Для приготовления этого блюда вам понадобится говядина, картофель, лук, морковь, петрушка, чеснок, масло и специи.
Картофельные клецки с луком
Картофельные клецки с луком
Для приготовления вкуснейших картофельных клецок с луком вам понадобятся картофель, яйца, мука, лук и специи. Совершенно не сложное блюдо, но очень сытное и вкусное.
Вверх