Чому потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги.
Чому потрібно мити руки

Налічується велика кількість захворювань, уникнути яких можна, якщо вчасно помити руки. Одним з таких захворювань вважається дизентерія (іменована в народі «хвороба брудних рук»). Холера, гепатит черевний тиф - ці всі хвороби є також результатом погано вимитих рук. Багато людей потрапляють до лікарень за своєю недбалість, а саме, забуваючи перед їжею вимити руки.

Для чого потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги. Адже здоров'я сотні дітей багато в чому залежить від того, як співробітники дотримуються правил гігієни рук.

Безліч людей змогли уникнути захворювань під час епідемій тільки тому, що регулярно мили руки.

Для того, щоб не забути вимити руки, не обов'язково ставити нагадування на мобільному телефоні. Намагайтеся, щоб даний процес був природним, без непотрібних нагадувань. Прищеплювати дітям змалку правила гігієни рук, щоб дитина завжди, перед тим як сісти за стіл, ретельно мив руки.

Навички правильної гігієни рук у дітей

У школі дитина проводить чималу частину часу. Частина шкіл обладнані всім необхідним для того, щоб учні містили руки в чистоті. У цих навчальних закладах при вході в їдальню розташований ряд умивальників і електричних рушників, де кожна дитина може помити руки перед їжею. На жаль, є й такі навчальні заклади, де учні сідають за стіл, не помивши руки, через незадовільний технічний забезпечення школи.

Як навчити навичкам правильної гігієни рук

Для цього слід покроково пояснювати весь процес, а саме зробити наступне:

1. Загорнути вище рукава;

2. Намочить руки під струменем води;

3. Взяти в руки мило і намилити їх;

4. Ретельно потерти руку об руку;

5. Що утворилася піну змити під великою кількістю води;

6. Подивитися, чи якісно вимиті руки;

7. Промокнути руки чистим і сухим рушником.

Практично кожна дитина знає ці не складні правила, але частина пунктів постійно беруться до виду. Подібні процеси - намилювання рук і їх витирання, здійснюється дітьми завжди наспіх.

Гігієна рук - процес навчання

Процес навчання має вестися послідовно, бажано з самого раннього дитинства. Моя малюкові ручки примовляє, що ви робите. Дитина з часом зрозуміє користь гігієни рук.

Коли малюк починає сам стояти, саме в цей момент належить навчити його правильно мити руки, допомагаючи йому в складних ситуаціях.

У віці двох років дитина вже сам може помити собі руки. Коли малюк миє руки, перебуваєте поруч і спостерігайте за процесом. При необхідності, допоможіть дитині намилити ручки, вказуючи на його помилки.

У три роки дитина може вже цілком самостійно мити руки без ваших пильних перевірок. Контролювати процес миття рук в цьому віці достатньо всього лише час від часу.

В обов'язки батьків входить не тільки навчити малюка правильно мити руки, але і пояснити всю важливість гігієни рук. Не лякайте дитину страшними історіями про монстрів, які сидять у нього на руках, і якщо не помити руки перед їжею так вони потраплять до нього в живіт, і він буде сильно боліти.

Діти на багато розумніше ніж думають про них дорослі і швидко роблять свої власні висновки. Якщо хоча б разок, дитина поїсть НЕ помивши руки і з ним нічого не станеться, він вирішить, що це вигадана історія і мити руки зовсім не обов'язково.

Для дитини миття рук має стати природним процесом, як причісування, одягання і т.д. Щоразу після відвідування туалету, ігри, прогулянки, нагадуйте дитині, що необхідно помити руки. Показуйте на особистому прикладі, що миття рук це важливий і потрібний процес.

Читай также: Шоколадные гренки для школьника

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Здоровье
5 лучших сухофруктов для укрепления здоровья и похудения
Сухофрукты это не только прекрасный вариант для перекуса в течении дня, но и кладезь витаминов и минералов. Давайте детальней разберемся в полезных свойствах сухофруктов и их влиянии на диету.
Какие продукты добавить в рацион с приходом весны?
С наступлением весны приходит время выйти из спячки. Когда каждый из нас ощущает некоторую тяжесть, чувствует себя вялым — самое время взбодрить свой организм и оживить предпочтения в еде.
От боли в мышцах избавит вишневый сок
Американские ученые разработали метод борьбы с мышечной болью. Скоро любители спорта смогут забыть о боли в мышцах, которая считалась неотъемлемой частью тренировок. Защитит мышцы от боли вишневый сок.
«Вредная» еда может принести пользу
Исследователи из Университета имени Джорджа Вашингтона в США пришли к выводу, что определенные блюда, благотворно действующих на организм человека.
Низкокалорийная диета
Эта диета, кроме домашних условий, применяется в больницах и санаториях для людей, страдающих ожирением и избыточным весом. Жировые отложения при соблюдении диеты уменьшаются за счет улучшения обмена веществ.
Все материалы раздела
Пресное тесто для пельменей
Пресное тесто для пельменей
Как известно, домашние пельмени можно сделать с любой начинкой. Нужно только сначала приготовить правильное тесто.
Быстрые песочные ломтики
Быстрые песочные ломтики
Приготовить обычный сладкий песочный пирог из простых ингредиентов. Разрежьте его на ломтики, заварите чай, предложите немного джема или меда – недорогое и быстрое угощение готово!
Дрожжевое песочное тесто
Дрожжевое песочное тесто
Существует немало видов песочного теста. Предлагаем вам приготовить простой вариант – на дрожжах.
Блинный пирог с кабачками и орехами
Блинный пирог с кабачками и орехами
Этот рецепт вас выручит, если вдруг у вас осталась от завтрака яичница и манная каша, которые уже никто не хочет есть.
10 идей выращивания пряных травы в кухне
10 идей выращивания пряных травы в кухне
Свежие пряные травы как никогда актуальны при приготовлении блюд. А что, если устроить мини-сад прям на кухне. Мы собрали для вас 10 оригинальных идей по выращиванию пряных трав.
7 простых рецептов для романтического ужина
7 простых рецептов для романтического ужина
Скоро праздничный семейный ужин, а вы в замешательстве, что приготовить на стол? Не стоит переживать раньше времени, ведь вы обратились по адресу – с нами ваша проблема будет решена.
Яблочные пончики по бабушкиному рецепту
Яблочные пончики по бабушкиному рецепту
Попробовать блюдо, которое ест герой любимого сериала? Естественно, это возможно! К примеру, любимые пончики, которые уплетал за завтраком Джон из сериала «Игра Престолов».
Ужин со сковородки «Курица и картофель»
Ужин со сковородки «Курица и картофель»
Прекрасный, а главное совершенно не сложный рецепт приготовления ужина из картофеля в сочетании с курицей будет настоящей находкой среди простых и незамысловатых рецептов.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK