Чому потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги.
Чому потрібно мити руки

Налічується велика кількість захворювань, уникнути яких можна, якщо вчасно помити руки. Одним з таких захворювань вважається дизентерія (іменована в народі «хвороба брудних рук»). Холера, гепатит черевний тиф - ці всі хвороби є також результатом погано вимитих рук. Багато людей потрапляють до лікарень за своєю недбалість, а саме, забуваючи перед їжею вимити руки.

Для чого потрібно мити руки

Питання гігієни рук гостро стоїть особливо в дитячих установах, підприємствах громадського харчування. До працівників цих закладів пред'являються підвищені вимоги. Адже здоров'я сотні дітей багато в чому залежить від того, як співробітники дотримуються правил гігієни рук.

Безліч людей змогли уникнути захворювань під час епідемій тільки тому, що регулярно мили руки.

Для того, щоб не забути вимити руки, не обов'язково ставити нагадування на мобільному телефоні. Намагайтеся, щоб даний процес був природним, без непотрібних нагадувань. Прищеплювати дітям змалку правила гігієни рук, щоб дитина завжди, перед тим як сісти за стіл, ретельно мив руки.

Навички правильної гігієни рук у дітей

У школі дитина проводить чималу частину часу. Частина шкіл обладнані всім необхідним для того, щоб учні містили руки в чистоті. У цих навчальних закладах при вході в їдальню розташований ряд умивальників і електричних рушників, де кожна дитина може помити руки перед їжею. На жаль, є й такі навчальні заклади, де учні сідають за стіл, не помивши руки, через незадовільний технічний забезпечення школи.

Як навчити навичкам правильної гігієни рук

Для цього слід покроково пояснювати весь процес, а саме зробити наступне:

1. Загорнути вище рукава;

2. Намочить руки під струменем води;

3. Взяти в руки мило і намилити їх;

4. Ретельно потерти руку об руку;

5. Що утворилася піну змити під великою кількістю води;

6. Подивитися, чи якісно вимиті руки;

7. Промокнути руки чистим і сухим рушником.

Практично кожна дитина знає ці не складні правила, але частина пунктів постійно беруться до виду. Подібні процеси - намилювання рук і їх витирання, здійснюється дітьми завжди наспіх.

Гігієна рук - процес навчання

Процес навчання має вестися послідовно, бажано з самого раннього дитинства. Моя малюкові ручки примовляє, що ви робите. Дитина з часом зрозуміє користь гігієни рук.

Коли малюк починає сам стояти, саме в цей момент належить навчити його правильно мити руки, допомагаючи йому в складних ситуаціях.

У віці двох років дитина вже сам може помити собі руки. Коли малюк миє руки, перебуваєте поруч і спостерігайте за процесом. При необхідності, допоможіть дитині намилити ручки, вказуючи на його помилки.

У три роки дитина може вже цілком самостійно мити руки без ваших пильних перевірок. Контролювати процес миття рук в цьому віці достатньо всього лише час від часу.

В обов'язки батьків входить не тільки навчити малюка правильно мити руки, але і пояснити всю важливість гігієни рук. Не лякайте дитину страшними історіями про монстрів, які сидять у нього на руках, і якщо не помити руки перед їжею так вони потраплять до нього в живіт, і він буде сильно боліти.

Діти на багато розумніше ніж думають про них дорослі і швидко роблять свої власні висновки. Якщо хоча б разок, дитина поїсть НЕ помивши руки і з ним нічого не станеться, він вирішить, що це вигадана історія і мити руки зовсім не обов'язково.

Для дитини миття рук має стати природним процесом, як причісування, одягання і т.д. Щоразу після відвідування туалету, ігри, прогулянки, нагадуйте дитині, що необхідно помити руки. Показуйте на особистому прикладі, що миття рук це важливий і потрібний процес.

Читай также: Шоколадные гренки для школьника

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Помочь журналистам

Здоровье
Зігрітися не можна замерзнути або Як пережити зиму в Києві
Як пережити зиму в теплі та вберегти себе та своє життя
Чому потрібно щодня вживати вітамін В1
Займатися самолікуванням, мабуть, у нас в крові, але насправді потрібно завжди дослухатися до порад спеціалістів і тоді ризик побічних ефектів знижується до мінімуму
Доказано учеными: 9 продуктов, которые сделают вас счастливее
Как поднять настроение и увеличить жизненные силы с помощью продуктов?
Листья хрена вытянут лишнюю соль из организма: (действенный метод)
Малоподвижный образ жизни и скудный питьевой режим ведет к избытку соли в организме. Страдают суставы, часто соли скапливаются вверху спины, на "холке". Спасительное решение этой проблемы содержат - листья хрена!
Секреты диетического питания: калькулятор калорийности мяса
Мясные продукты присутствуют в нашем рационе практически ежедневно, а на праздники мы готовим из них все коронные и основные блюда. И это неудивительно: мясо – уникальный источник белка!
Все материалы раздела
Реклама. Cмачно, швидко та здорово: як сувід змінить ваше харчування
Реклама. Cмачно, швидко та здорово: як сувід змінить ваше харчування
Продукти, приготовані способом сувід, чудово підійдуть як дітям, так і всім, хто прагне харчуватися здорово, витрачаючи при цьому мінімум часу.
Реклама. М'ясо: користь і шкода, види, як вибрати
Реклама. М'ясо: користь і шкода, види, як вибрати
Як м'ясо, яке є невід'ємною частиною раціону, зробити ідеальним джерелом енергії та життєвої сили.
Реклама. Як зміцнити імунітет взимку: корисні та смачні продукти від “Грінвіль”
Реклама. Як зміцнити імунітет взимку: корисні та смачні продукти від “Грінвіль”
Розповідаємо про зміцнення імунної системи взимку за допомогою смачної та корисної їжі, приготування котрої зекономить ваш час.
Реклама. Як зміцнити організм в осінньо-зимовий період
Реклама. Як зміцнити організм в осінньо-зимовий період
Чому респіраторні захворювання найчастіше виникають восени та взимку, і як зміцнити імунну систему, щоб почуватися добре незалежно від сезону.
Лучший загородный комплекс возле Киева
Лучший загородный комплекс возле Киева
Хорошая загородная локация для проведения мероприятий и отдыха.
Искусство тест-дизайна: что это и где научиться
Искусство тест-дизайна: что это и где научиться
Как воспользоваться возможностью изучить секреты успешного тестирования и обеспечить высокое качество созданного продукта
Як потрапити на урок з англійської мови за акційною ціною
Як потрапити на урок з англійської мови за акційною ціною
Вивчайте англійську онлайн швидко, зручно та вигідно.
Осінній відпочинок у Карпатах для родин з дітьми
Осінній відпочинок у Карпатах для родин з дітьми
Незабутні враження та емоції під час подорожі мальовничим регіоном.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK