Сонячна форзиція: правила проведення обрізки

Якщо ви знаєте, як стригти форзицію, значить, з її вирощуванням у вас не виникне проблем, адже обрізка - це найважливіша міра догляду за даними чагарником. В іншому вона залишається невибагливою.
Сонячна форзиція: правила проведення обрізки

Без регулярної обрізки кущ форзиції втрачає декоративний вигляд, витягується і бідно цвіте. Найбільш сприятливим часом для проведення основної обрізки форзиції є друга половина весни, по закінченню періоду цвітіння.

Читай также: Форзиция - солнце в вашем саду: как посадить и ухаживать

Загальні рекомендації

Кожна стрижка обов'язково повинна відповідати важливим правилам:

• Потрібно намагатися мінімально травмувати кущ. Якщо він довго не обрізався і запущений, то краще розділіть процедуру на дві частини, інакше ви можете занадто послабити рослину.

• Зрізати потрібно завжди гострим інструментом, так як залишати розщеплення не можна! Зріз повинен бути гладким.

• Відрізати слід під кутом та обов'язково над сильним бічним відгалуженням.

• Великі зрізи, що залишилися від товстих гілок, намагайтеся завжди обробляти садовим варом.

Правила проведення обрізки

Стрижка форзиції зазвичай спрямована або на нарощування нових пагонів та видалення старих і хворих, на проріджування або на омолодження. Так само існує обрізка для підтримки форми, якщо кущ має геометричну конфігурацію або утворює живопліт.

Згодом форзиція перестає утворювати так активно, як в молодому віці, нову поросль, тому потрібно буде практикувати обрізання «на пень» - видаляти приріст, залишаючи над землею лише кілька сантиметрів. Сплячі бруньки до зими встигнуть утворити безліч нових гілок, з яких потрібно буде вибрати лише кілька найсильніших. Не залишайте їх всі, краще з кожним роком додавайте кілька нових пагонів, і тоді кущ розвиватиметься рівномірно та добре. Якщо рослина розвинене слабо, обрізку проводять сильну, але пагони повинні вибиратися ретельно.

Стригти форзицию для підтримки певної форми прийнято протягом усього літа. Як тільки ви помітите, що гілки стали виділятися із загального абрису, потрібно буде взяти секатор або садові ножиці та видалити їх верхню частину.
 

Читай также: Как правильно обрезать розы?

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Методика выращивания хурмы из косточки
Выращивание в домашних условиях различных плодовых растений не является чем-то новым и совершенно необычным, поэтому те, кому по душе такое занятие могут узнать о том, как вырастить хурму в домашних условиях.
Выращивание шпината в домашних условиях
Для комнатных условий лучше всего подходят сорта: «Виктория», «Вирофле», «Годри» и гибриды из Голландии – «Мелодия», «Мазурка», «Тарантелла».
Как вырастить киви дома: мастер-класс
Оказывается, киви можно не просто вырастить у себя дома, но и получить урожай.
Как правильно посадить анемону
Анемона – очень красивое название, которое с латинского переводится как «дочь ветров» – Anemone. Ее называют еще ветреницей за трепетные лепестки, реагирующие даже на легкое дуновение ветерка.
Уход за газоном перед зимой
Как ухаживать за газоном перед зимой? Ниже мы выписали главные правила ухода за газоном в ноябре и декабре воспользуйтесь ими.
Все материалы раздела
3 лучших рецепта новогодних десертов до 150 калорий
3 лучших рецепта новогодних десертов до 150 калорий
Приближаются новогодние праздники и выходные. Пока мы задумываемся над подарками к Новому году-2019 и праздничными блюдами, важно не забыть о десертах.
Старинный рецепт татарского пирога «Губадия»
Старинный рецепт татарского пирога «Губадия»
Этот вкусный, многослойный пирог является национальным блюдом башкир. Он получается сказочно вкусным и ни один праздник без него не обходится!
Капуста, тушенная с апельсинами «Фирменный заказ»
Капуста, тушенная с апельсинами «Фирменный заказ»
Очень вкусная тушеная капуста получается, если добавить немного апельсина и куриной грудки!
Новый год-2019: салат «Ёлочка»
Новый год-2019: салат «Ёлочка»
Этот легкий, вкусный и очень красивый новогодний салат можно приготовить всего за несколько минут. А его оформление не оставит равнодушными никого из ваших гостей!
Десерты из клубники к Новому Году
Десерты из клубники к Новому Году
Если вы заморозили клубнику с лета, то пришло время ее достать из морозилки и подать на стол в виде вкуснейших десертов!
Канапе с лососем
Канапе с лососем
Канапе - это очень маленькие бутербродики на шпажках и диаметром они 0,5 - 7 см.. Родина канапе - Франция, страна изысканных блюд и настоящих гурманов. Попробуйте и вы невероятные канапе с лососем!
Варенье из фейхоа
Варенье из фейхоа
Изумительный десерт, которые порадует экзотическим вкусом
Жаркое из баранины с запеченным картофелем
Жаркое из баранины с запеченным картофелем
Приготовив такое блюдо к празднику, вы точно поразите всех!
Вверх