Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Акація (Acacia) представляє собою дерева та кущі сімейства бобових, зустрічаються листопадні та вічнозелені типи рослин, які ростуть на всіх континентах світу.
Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Ця рослина має розвинену кореневу систему, яка харчується вологою та живильними речовинами, навіть у посушливих районах. Во всьому світі існує більше 500 видів акації. Розглянемо найпопулярніші різновиди акації. 

Читай также: Как защитить деревья от тли: "ловчий пояс" вместо опасных опрыскиваний

1. Акація біла (робінія ложноакаціева)

Акація біла представляє собою швидкозростаючий стійкий до засухи кущ або дерево. Родина робінії ложноакацієвої - Північна Америка, але вже досить довго біла акація успішно натуралізована в середній частині планети.

Цей вид використовується як декоративна рослина, а також з метою укріплення грунтів та вітрозахисту. 

2. Клейка акація акація

Клейка акація в дикій природі зустрічаєтся в Півнчній Америці. Робінія клейка має специфічне железисте опушення паростків, висота дерева приблизно 10-12 метрів з невеликою стовбуром до 40 см у діаметрі. Ствол темного обарвлення, гладкий на дотик. Квіти клейких акацій розміром приблизно 2 см, рожеві, збираються в прямі суцвіття по 7-15 квітів.

3. Новомексиканська

Робінія новомексиканська - кущ або дерево висотою в 2-8 метрів, покрите пухкими сірими колючками. Листя складаються з 9-15 овальних листків-сегментів довжиною до 4 см. Квіти білого або світло-рожевого кольору невеликі, розміром 15-25 мм.

В природі новамексиканская акация зростає в деяких штатах Північної Америки - Техас, Колорадо і Каліфорнія.

4. Щетинистоволосиста акація

Щетинистоволосиста акація - це кущ висотою 1-3 м, який розмножується корневими паростками. Характерною особливістю цього виду робинії є те, що всі наземні частини рослин покривають щетинки червоного кольору. Листя довжиною до 22 см, складаються з 7-13 круглих сегментів розміром до 6 см. Невеликі квіточки щетистоволосистої дінії бузкового або пурпурового кольору.

5. Розкішна акація

Розкішна акація - представляє собою кущ висотою 1,5 - 4 м з перистим маленьким листям зеленого кольору. Має пышне суцвіття  з ярко-жовтих шароподібних квітів малого размеру. Найбільш поширений даний вид у Австралії, штатах Квінсленд та Південний Уельс, де його часто культивують.

6. Довголистна акація

Довголистна акація представляє собою дерево висотою 8-10 м, характерною особливістю якого є інтенсивний зріст - всього за 5 років рослина досягає певної висоти і в подальшому росте тільки в ширину. Листя довголистної акації насичено-зеленого кольору, ущільнена вузька форма з гострим кінцем. Маленькі блеідо-жовті квіточки утворюють стоячу ароматну кисть.

Вона широко поширена в Австралії та на деяких територіях США. Квіти та стручки з насінням в деяких країнах вживають в їжу, а також використовують для отримання фарб.

7. Івова акація

Акація івова - вічнозелене дерево з розкидною кроною висотою до 8 метрів, родина цієї рослини - Австралія. Івова акція в природі розвивається також в Африці та країнах ближнього Востока. Цей вид отримав свою назву за зовнішню схожість рослин із плакучею івою.

Дерево швидкозростаюче, без шипів, гілки рослин - тонкі, згорнені, свисаючі до низу. Вузке та довге листя насиченого зеленого кольору, іноді з синеватим відливом. Квіте ярко-жовтими шароподібними квітами, які надалі дають сім'я темного кольору.

8. Карагана деревовидна (жовта акація)

Акация жовта - кущ висотою 2-7 метрів, який часто застосовується для живої огради. Листя карагани деревовидної в довжину приблизно 8 см, утворені декількома парами овальних гострих сегментів-листочків. Квітне в кінці весни жовтими квітами, які зовні нагадують метеликів. Квіти досить великі, одиночні або утворюють грозді з 4-5 штук.

Починаючи з четвертого року життя, це дерево дає плоди - боб довжиною до 6 см з дрібним сім’ям. Цей вид карагани вітростійкий, зимостійкий та не вибагливий до грунтів і рівня вологи. Акація жовта у природі зростає на території Сибіру, Алтаю, Казахстану та Грузії.

9. Червона акація

Червона акація представляє собою вертикальний кущ, густо покритий невеликими листками з товстими подовженими жилками. Высота червоної акації приблизно 1,5 - 2 метра.
Квітне червона акація в період з липня по жовтень. Окрас квітів - від світлих тонів до насичених та яскравих відтінків червоного. Восени утворюються вузькі згорнені стручки довжиною до 10 см з сім’ям. Цей вид акації потребує піщану землю.

10. Китайська акація

Китайська акація представляє собою кущ, висота якого може досягати 10 м. Листя сіро-зелене, до 5 см довжиною. Квіти акації китайської шароподібні, пушисті, яскраво-жовтого обарвлення та пахнуть малиною.

Із квітів цього виду акації роблять масло, яке широко застосовується в косметології та парфюмерних композиціях. Китайську акацію можна вирощувати в композиції бонсай. Цей вид зростає на території Індії, а також на територіях субтропічних та тропічних широт.

Акація вже багато століть росте в багатьох країнах, має довгу історію, багату на легенди та вірування, її застосовували в середні століття в релігійних обрядах та лікували різні захворювання. У наш час акацію застосовують для столярних потреб, її квітки народні цілітелі застосовують у лікувальних цілях, могутні дерева прикрашають міста та виділяють у атмосферу велику кількість кисню, а невибагливість рослини дозволяє вирощувати її повсюдно.

Читай также: Как правильно обрезать сирень

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Необычное растение дома: бессмертная иерихонская роза
Эта роза обладает уникальной способностью, пробуждаться от длительного сна, едва её корешки касаются живительной влаги. Плотный, сжатый комочек буквально на глазах расправляет хрупкие ветки и окрашивается в зеленый цвет. Уже через сутки сухой шарик трансформируется в раскидистую розетку с ажурными листочками.
Базилик на подоконнике: советы по созданию уютного садика
Базилик идеально подходит для выращивания дома, так как он не прихотлив, растет и зимой, и летом, симпатично выглядит и очень вкусно пахнет. Если вы новичок в деле домашнего садоводства, то рекомендуем начать с посадки именно этой травы!
Огород на подоконнике: что можно выращивать дома
Растения на подоконнике это отличная возможность иметь круглогодичный запас зелени и экзотических фруктов. Ведь здорово добавить в салат пряные травы, свежую руколу или листья салата, заварить чай с мятой. А из редиса, томатов черри можно приготовить свежий салат посреди зимы. И будет здорово побаловать семью экзотическими фруктами!
Для чего нужно белить деревья на зиму
Все мы привыкли к тому, что весной одно из обязательных мероприятий по приведению сада в порядок - побелка деревьев. Но, оказывается, и перед зимой также нужно побелить стволы деревьев.
Огород на подоконнике: как вырастить рукколу
Добавление зимой в салат свежей зелени восполнит запас витаминов и придаст особый шарм вашим блюдам. Тем более, что выращивать зелень на подоконнике не сложно, давайте вместе разберемся, как это правильно делать?
Все материалы раздела
Вкуснейшая запеканка «Обед на ранчо» (видео)
Вкуснейшая запеканка «Обед на ранчо» (видео)
Невероятно легкий итальянский рецепт запеканки из картофеля с сыром и с соусом Ранчо - это всегда сытно вкусно и актуально! Рекомендуем!
1911
Что приготовить на ужин: имбирная свинина
Что приготовить на ужин: имбирная свинина
Прекрасный вариант основного блюда, в котором главную роль играет маринад. Необычно и вкусно. Готовьте с любовью!
161
Салат с креветками в тарталетках: пошаговый рецепт
Салат с креветками в тарталетках: пошаговый рецепт
Очень вкусное и сытное блюдо - салат из отваренных яиц с сыром, болгарским перцем и креветками. Этот удивительный салат можно подавать как закуску в тарталетках, или как салат.
700
Французские тонкие блинчики  по рецепту Джулии Чайлд
Французские тонкие блинчики по рецепту Джулии Чайлд
Книга рецептов сделала Джулию Чайлд известной, однако это был скромный успех по сравнению с тем, который ждал ее на экранах телевизоров. Французские тонкие блинчики по ее рецепту получались у всех, кто пробовал их приготовить, согласно её советам. И что примечательно, в такие тонкие блинчики можно завернуть абсолютно любую начинку – от джемов и меда до разнообразных копченостей.
171
Макароны по-флотски: старый рецепт в новом исполнении
Макароны по-флотски: старый рецепт в новом исполнении
Такие макароны - очень вкусное блюдо, когда вы готовите его их хорошего мяса и правильных макарон.
455
Рисовые шарики с моцареллой
Рисовые шарики с моцареллой
Нежная закуска из ризотто с начинкой из моцареллы в хрустящей нежной корочке. Обязательно полейте рисовые шарики апельсиновым соком и подавайте к новогоднему столу на листьях салата.
279
Жареная свинина – старинный рецепт гейши
Жареная свинина – старинный рецепт гейши
Почитателям японской кухни это блюдо явно придется по душе. А остальным просто стоит его хоть раз попробовать, чтобы влюбиться в этот вкус! Помните, что мясо в японских кушаньях чаще всего нарезано тончайшими ломтиками.
415
Куриный салат с грибами
Куриный салат с грибами
Рецепт этого салата настолько прост, что даже совсем неопытный кулинар может побаловать этим блюдом любимых.
559
Вверх