Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Акація (Acacia) представляє собою дерева та кущі сімейства бобових, зустрічаються листопадні та вічнозелені типи рослин, які ростуть на всіх континентах світу.
Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Ця рослина має розвинену кореневу систему, яка харчується вологою та живильними речовинами, навіть у посушливих районах. Во всьому світі існує більше 500 видів акації. Розглянемо найпопулярніші різновиди акації. 

Читай также: Как защитить деревья от тли: "ловчий пояс" вместо опасных опрыскиваний

1. Акація біла (робінія ложноакаціева)

Акація біла представляє собою швидкозростаючий стійкий до засухи кущ або дерево. Родина робінії ложноакацієвої - Північна Америка, але вже досить довго біла акація успішно натуралізована в середній частині планети.

Цей вид використовується як декоративна рослина, а також з метою укріплення грунтів та вітрозахисту. 

2. Клейка акація акація

Клейка акація в дикій природі зустрічаєтся в Півнчній Америці. Робінія клейка має специфічне железисте опушення паростків, висота дерева приблизно 10-12 метрів з невеликою стовбуром до 40 см у діаметрі. Ствол темного обарвлення, гладкий на дотик. Квіти клейких акацій розміром приблизно 2 см, рожеві, збираються в прямі суцвіття по 7-15 квітів.

3. Новомексиканська

Робінія новомексиканська - кущ або дерево висотою в 2-8 метрів, покрите пухкими сірими колючками. Листя складаються з 9-15 овальних листків-сегментів довжиною до 4 см. Квіти білого або світло-рожевого кольору невеликі, розміром 15-25 мм.

В природі новамексиканская акация зростає в деяких штатах Північної Америки - Техас, Колорадо і Каліфорнія.

4. Щетинистоволосиста акація

Щетинистоволосиста акація - це кущ висотою 1-3 м, який розмножується корневими паростками. Характерною особливістю цього виду робинії є те, що всі наземні частини рослин покривають щетинки червоного кольору. Листя довжиною до 22 см, складаються з 7-13 круглих сегментів розміром до 6 см. Невеликі квіточки щетистоволосистої дінії бузкового або пурпурового кольору.

5. Розкішна акація

Розкішна акація - представляє собою кущ висотою 1,5 - 4 м з перистим маленьким листям зеленого кольору. Має пышне суцвіття  з ярко-жовтих шароподібних квітів малого размеру. Найбільш поширений даний вид у Австралії, штатах Квінсленд та Південний Уельс, де його часто культивують.

6. Довголистна акація

Довголистна акація представляє собою дерево висотою 8-10 м, характерною особливістю якого є інтенсивний зріст - всього за 5 років рослина досягає певної висоти і в подальшому росте тільки в ширину. Листя довголистної акації насичено-зеленого кольору, ущільнена вузька форма з гострим кінцем. Маленькі блеідо-жовті квіточки утворюють стоячу ароматну кисть.

Вона широко поширена в Австралії та на деяких територіях США. Квіти та стручки з насінням в деяких країнах вживають в їжу, а також використовують для отримання фарб.

7. Івова акація

Акація івова - вічнозелене дерево з розкидною кроною висотою до 8 метрів, родина цієї рослини - Австралія. Івова акція в природі розвивається також в Африці та країнах ближнього Востока. Цей вид отримав свою назву за зовнішню схожість рослин із плакучею івою.

Дерево швидкозростаюче, без шипів, гілки рослин - тонкі, згорнені, свисаючі до низу. Вузке та довге листя насиченого зеленого кольору, іноді з синеватим відливом. Квіте ярко-жовтими шароподібними квітами, які надалі дають сім'я темного кольору.

8. Карагана деревовидна (жовта акація)

Акация жовта - кущ висотою 2-7 метрів, який часто застосовується для живої огради. Листя карагани деревовидної в довжину приблизно 8 см, утворені декількома парами овальних гострих сегментів-листочків. Квітне в кінці весни жовтими квітами, які зовні нагадують метеликів. Квіти досить великі, одиночні або утворюють грозді з 4-5 штук.

Починаючи з четвертого року життя, це дерево дає плоди - боб довжиною до 6 см з дрібним сім’ям. Цей вид карагани вітростійкий, зимостійкий та не вибагливий до грунтів і рівня вологи. Акація жовта у природі зростає на території Сибіру, Алтаю, Казахстану та Грузії.

9. Червона акація

Червона акація представляє собою вертикальний кущ, густо покритий невеликими листками з товстими подовженими жилками. Высота червоної акації приблизно 1,5 - 2 метра.
Квітне червона акація в період з липня по жовтень. Окрас квітів - від світлих тонів до насичених та яскравих відтінків червоного. Восени утворюються вузькі згорнені стручки довжиною до 10 см з сім’ям. Цей вид акації потребує піщану землю.

10. Китайська акація

Китайська акація представляє собою кущ, висота якого може досягати 10 м. Листя сіро-зелене, до 5 см довжиною. Квіти акації китайської шароподібні, пушисті, яскраво-жовтого обарвлення та пахнуть малиною.

Із квітів цього виду акації роблять масло, яке широко застосовується в косметології та парфюмерних композиціях. Китайську акацію можна вирощувати в композиції бонсай. Цей вид зростає на території Індії, а також на територіях субтропічних та тропічних широт.

Акація вже багато століть росте в багатьох країнах, має довгу історію, багату на легенди та вірування, її застосовували в середні століття в релігійних обрядах та лікували різні захворювання. У наш час акацію застосовують для столярних потреб, її квітки народні цілітелі застосовують у лікувальних цілях, могутні дерева прикрашають міста та виділяють у атмосферу велику кількість кисню, а невибагливість рослини дозволяє вирощувати її повсюдно.

Читай также: Как правильно обрезать сирень

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Как укрыть розы на зиму и не наделать ошибок
В вопросе, обеспечивать ли розе дополнительное укрытие, все зависит ее от сорта. В этом материале мы рассмотрим, как вести себя зимой с самыми популярными сортами.
Сколько стоит виноградник и как сэкономить на его обустройстве
Сейчас в разгаре сезон винограда. И многие украинцы задумываются, не посадить ли виноградник и им.
Как вырастить крепкую и урожайную малину
Куст малины в благоприятных условиях произрастания хорошо плодоносит в течение 10-12 лет. Как же создать ему такие условия? Подробно расскажем!
Самые важные работы в саду и огороде в октябре
В начале октября есть несколько неотложных работ в саду, проведение которых является залогом хорошего роста и развития растений в будущем году. Успейте все сделать!
Лунный календарь садовода-огородника на октябрь
В данном календаре на октябрь 2018 года собрана вся полезная информация, которая поможет вам собрать богатый урожай.
Все материалы раздела
Вкусный завтрак: яйца в картофельных корзинках
Вкусный завтрак: яйца в картофельных корзинках
Руслан Сеничкин, ведущий утреннего шоу "Сніданок з 1+1" снова удивляет новым, легким и вкусным рецептом. На завтрак - идеально!
44
Готовим 3 вкусных блюда всего из одного кило мойвы
Готовим 3 вкусных блюда всего из одного кило мойвы
Мойва довольно популярная и бюджетная, но в то же время довольно вкусная рыбешка. Многие даже не подозревают, что эту рыбку можно есть не только в копченом и соленом виде.
284
Как встречать 2019 год по знаку Зодиака: Весы
Как встречать 2019 год по знаку Зодиака: Весы
Весы просто обожают общение и праздники. Но не спешите погружаться в праздничный вихрь. Год Желтой Земляной Свиньи для Весов - особый и с самых первых дней нужно выстроить с хозяйкой года правильные отношения.
306
Без права на ошибку: 5 секретов идеального стейка
Без права на ошибку: 5 секретов идеального стейка
Для того чтобы приготовить вкусный стейк, важно разобраться, из чего его готовят, при какой температуре, с какой степенью прожарки и какие секреты и особенности приготовления могут вас ожидать.
456
Яблунева медовуха: старовинний рецепт
Яблунева медовуха: старовинний рецепт
Особливе місце у низці рецептів домашніх алкогольних напоїв займає медовуха на основі яблук. “Цей елексир, що ніжно гріє душу” так говорять про яблучну медовуху у народі. І мають рацію: свіжість яблук у поєднанні з яскравою солодкістю меду створюють оригінальній аромат та смак.
278
Капкейки «Ведьмочки» на Хеллоуин
Капкейки «Ведьмочки» на Хеллоуин
Шоколадные капкейки с шоколадно-сливочным кремом и милыми украшениями в виде шляпок ведьмочек станут хитом праздничного вечера. Воздушные и очень вкусные, эти кексы также порадуют простотой приготовления и довольно бюджетным набором продуктов.
309
Самые знаменитые соусы: сацебели
Самые знаменитые соусы: сацебели
Знаменитый на весь мир грузинский соус сацебели, кисловато-сладкого вкуса, имеет густую консистенцию и пряный аромат. Соус сацебели неизменно появляется на всех грузинских застольях и подается к мясным, рыбным блюдам.
240
Молдавские плацинды: 5 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Молдавские плацинды: 5 лучших рецептов по версии SMAK.UA
Плацинды - это национальное молдавское блюдо, представляют из себя плоские пироги круглой или квадратной формы. Они просты в приготовлении и могут готовится с самой разнообразной начинкой. Мы собрали для вас самые вкусные их рецепты. Обязательно выберите понравившийся и приготовьте, это того стоит!
285
Вверх