Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Акація (Acacia) представляє собою дерева та кущі сімейства бобових, зустрічаються листопадні та вічнозелені типи рослин, які ростуть на всіх континентах світу.
Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Ця рослина має розвинену кореневу систему, яка харчується вологою та живильними речовинами, навіть у посушливих районах. Во всьому світі існує більше 500 видів акації. Розглянемо найпопулярніші різновиди акації. 

Читай также: Как защитить деревья от тли: "ловчий пояс" вместо опасных опрыскиваний

1. Акація біла (робінія ложноакаціева)

Акація біла представляє собою швидкозростаючий стійкий до засухи кущ або дерево. Родина робінії ложноакацієвої - Північна Америка, але вже досить довго біла акація успішно натуралізована в середній частині планети.

Цей вид використовується як декоративна рослина, а також з метою укріплення грунтів та вітрозахисту. 

2. Клейка акація акація

Клейка акація в дикій природі зустрічаєтся в Півнчній Америці. Робінія клейка має специфічне железисте опушення паростків, висота дерева приблизно 10-12 метрів з невеликою стовбуром до 40 см у діаметрі. Ствол темного обарвлення, гладкий на дотик. Квіти клейких акацій розміром приблизно 2 см, рожеві, збираються в прямі суцвіття по 7-15 квітів.

3. Новомексиканська

Робінія новомексиканська - кущ або дерево висотою в 2-8 метрів, покрите пухкими сірими колючками. Листя складаються з 9-15 овальних листків-сегментів довжиною до 4 см. Квіти білого або світло-рожевого кольору невеликі, розміром 15-25 мм.

В природі новамексиканская акация зростає в деяких штатах Північної Америки - Техас, Колорадо і Каліфорнія.

4. Щетинистоволосиста акація

Щетинистоволосиста акація - це кущ висотою 1-3 м, який розмножується корневими паростками. Характерною особливістю цього виду робинії є те, що всі наземні частини рослин покривають щетинки червоного кольору. Листя довжиною до 22 см, складаються з 7-13 круглих сегментів розміром до 6 см. Невеликі квіточки щетистоволосистої дінії бузкового або пурпурового кольору.

5. Розкішна акація

Розкішна акація - представляє собою кущ висотою 1,5 - 4 м з перистим маленьким листям зеленого кольору. Має пышне суцвіття  з ярко-жовтих шароподібних квітів малого размеру. Найбільш поширений даний вид у Австралії, штатах Квінсленд та Південний Уельс, де його часто культивують.

6. Довголистна акація

Довголистна акація представляє собою дерево висотою 8-10 м, характерною особливістю якого є інтенсивний зріст - всього за 5 років рослина досягає певної висоти і в подальшому росте тільки в ширину. Листя довголистної акації насичено-зеленого кольору, ущільнена вузька форма з гострим кінцем. Маленькі блеідо-жовті квіточки утворюють стоячу ароматну кисть.

Вона широко поширена в Австралії та на деяких територіях США. Квіти та стручки з насінням в деяких країнах вживають в їжу, а також використовують для отримання фарб.

7. Івова акація

Акація івова - вічнозелене дерево з розкидною кроною висотою до 8 метрів, родина цієї рослини - Австралія. Івова акція в природі розвивається також в Африці та країнах ближнього Востока. Цей вид отримав свою назву за зовнішню схожість рослин із плакучею івою.

Дерево швидкозростаюче, без шипів, гілки рослин - тонкі, згорнені, свисаючі до низу. Вузке та довге листя насиченого зеленого кольору, іноді з синеватим відливом. Квіте ярко-жовтими шароподібними квітами, які надалі дають сім'я темного кольору.

8. Карагана деревовидна (жовта акація)

Акация жовта - кущ висотою 2-7 метрів, який часто застосовується для живої огради. Листя карагани деревовидної в довжину приблизно 8 см, утворені декількома парами овальних гострих сегментів-листочків. Квітне в кінці весни жовтими квітами, які зовні нагадують метеликів. Квіти досить великі, одиночні або утворюють грозді з 4-5 штук.

Починаючи з четвертого року життя, це дерево дає плоди - боб довжиною до 6 см з дрібним сім’ям. Цей вид карагани вітростійкий, зимостійкий та не вибагливий до грунтів і рівня вологи. Акація жовта у природі зростає на території Сибіру, Алтаю, Казахстану та Грузії.

9. Червона акація

Червона акація представляє собою вертикальний кущ, густо покритий невеликими листками з товстими подовженими жилками. Высота червоної акації приблизно 1,5 - 2 метра.
Квітне червона акація в період з липня по жовтень. Окрас квітів - від світлих тонів до насичених та яскравих відтінків червоного. Восени утворюються вузькі згорнені стручки довжиною до 10 см з сім’ям. Цей вид акації потребує піщану землю.

10. Китайська акація

Китайська акація представляє собою кущ, висота якого може досягати 10 м. Листя сіро-зелене, до 5 см довжиною. Квіти акації китайської шароподібні, пушисті, яскраво-жовтого обарвлення та пахнуть малиною.

Із квітів цього виду акації роблять масло, яке широко застосовується в косметології та парфюмерних композиціях. Китайську акацію можна вирощувати в композиції бонсай. Цей вид зростає на території Індії, а також на територіях субтропічних та тропічних широт.

Акація вже багато століть росте в багатьох країнах, має довгу історію, багату на легенди та вірування, її застосовували в середні століття в релігійних обрядах та лікували різні захворювання. У наш час акацію застосовують для столярних потреб, її квітки народні цілітелі застосовують у лікувальних цілях, могутні дерева прикрашають міста та виділяють у атмосферу велику кількість кисню, а невибагливість рослини дозволяє вирощувати її повсюдно.

Читай также: Как правильно обрезать сирень

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Какие цветы посадить осенью
За летними хлопотами не пропустите посадку цветов на будущий год, ведь подзимняя посадка имеет целый ряд преимуществ.
Лучшие поздние сорта черешни
Каждый садовод хочет продлить срок хранения черешни. И это совершенно не сложно. Для этого достаточно лишь посадить на участке поздние сорта черешни. Урожай будет собран позже, а значит и пролежит он дольше.
Черешня: лучшие среднеспелые сорта
Черешня - очень вкусная и сладкая ягода. Но ее вкусовые характеристики отличаются в зависимости от разновидностей сорта. Многообразие сортов черешни поражает и каждый садовод может выбрать наиболее интересный и подходящий для себя вариант. Сегодня мы расскажем вам о среднеспелых сортах черешни.
Персики: 11 сильных сортов, которыми гордятся селекционеры
В прошлом садоводы мечтали о том, чтобы прихотливые персики можно было выращивать во всех регионах страны. Сегодня селекционеры вывели много интересных морозоустойчивых сортов с разными сроками плодоношения, формами плодов и вкусовыми качествами
Что посадить в августе - на грядке, в саду и в теплице
Настал август, а это означает, что работы у дачников и огородников прибавится, ведь необходимо собрать урожай и подготовить почву к следующему сезону.
Все материалы раздела
За столом у Клода Моне: заглянем на кухню великого художника
За столом у Клода Моне: заглянем на кухню великого художника
Клод Моне был большой специалист не только по рисунку, но и по «покушать». Далеко не бедный человек, Моне мог позволить себе наслаждаться жизнью в полной мере. Его понимание физического и душевного комфорта держалось на трех китах - творчество, сад и хорошая кухня.
706
Свинина со сливами - приятное удивление для гурманов
Свинина со сливами - приятное удивление для гурманов
Свинина со сливами очень интересное блюдо с кисло-сладким вкусом благодаря сливам и необыкновенному оттенку вкусов. Приготовить его достаточно просто, а ваши гости будут в настоящем восторге.
327
Как держит себя в форме Надя Дорофеева
Как держит себя в форме Надя Дорофеева
Солистка популярной группы "Время и Стекло" Надя Дорофеева отличается стройной и подтянутой фигурой. Давайте узнаем, как певице удается держать свое тело в форме.
236
Чем могут быть опасны подушки и как правильно за ними ухаживать
Чем могут быть опасны подушки и как правильно за ними ухаживать
Подушки могут быть опасны для жизни! Даже самая качественная подушка при ненадлежащем уходе может стать рассадником паразитов. Эксперт Ольга Пахар расскажет, как правильно ухаживать за подушками с любым видом наполнителей.
231
Хрустящие огурцы с французской горчицей - рецепт пикантной закуски
Хрустящие огурцы с французской горчицей - рецепт пикантной закуски
Даже если вы уже сделали несколько заготовок огурцов на зиму, стоит попробовать сделать заготовку огурцов с французской горчицей. Вкусные хрустящие огурчики с пряным оттенком приправ понравятся вам и вашим гостям.
287
Десерт дня: итальянское пирожное Сфольятелла
Десерт дня: итальянское пирожное Сфольятелла
Это слоеное пирожное в виде ракушки с кремом из рикотты и цитрусовой цедры, считается королевой неаполитанских десертов. Нежная, с необыкновенной ароматной начинкой и хрустящей корочкой выпечка - фаворит среди других популярных десертов. Рекомендуем!
216
Варим яблочное варенье: 7 изумительных рецептов
Варим яблочное варенье: 7 изумительных рецептов
Яблочное варенье – это невероятно вкусный и универсальный десерт, который вы можете с легкостью приготовить сами в домашних условиях самыми различными способами. Мы подобрали для вас наиболее вкусные и проверенные рецепты приготовления варенья из яблок.
885
Оладки з цукіні та сиром фета: покроковий рецепт
Оладки з цукіні та сиром фета: покроковий рецепт
Ви готували коли-небудь оладки із цукіні? А знаєте різницю з кабачковими? Оладки кабачкові – ніжні, немов тануть у роті, а оладки з цукіні – щільні і тримають форму. В цьому рецепті оладків з цукіні все гармонійно поєднується: і кремова фета, і три види зелені, і соус з йогурту. Рекомендуємо!
296
Вверх