Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Акація (Acacia) представляє собою дерева та кущі сімейства бобових, зустрічаються листопадні та вічнозелені типи рослин, які ростуть на всіх континентах світу.
Акація: 10 найпопулярніших різновидів для красивого саду

Ця рослина має розвинену кореневу систему, яка харчується вологою та живильними речовинами, навіть у посушливих районах. Во всьому світі існує більше 500 видів акації. Розглянемо найпопулярніші різновиди акації. 

Читай также: Как защитить деревья от тли: "ловчий пояс" вместо опасных опрыскиваний

1. Акація біла (робінія ложноакаціева)

Акація біла представляє собою швидкозростаючий стійкий до засухи кущ або дерево. Родина робінії ложноакацієвої - Північна Америка, але вже досить довго біла акація успішно натуралізована в середній частині планети.

Цей вид використовується як декоративна рослина, а також з метою укріплення грунтів та вітрозахисту. 

2. Клейка акація акація

Клейка акація в дикій природі зустрічаєтся в Півнчній Америці. Робінія клейка має специфічне железисте опушення паростків, висота дерева приблизно 10-12 метрів з невеликою стовбуром до 40 см у діаметрі. Ствол темного обарвлення, гладкий на дотик. Квіти клейких акацій розміром приблизно 2 см, рожеві, збираються в прямі суцвіття по 7-15 квітів.

3. Новомексиканська

Робінія новомексиканська - кущ або дерево висотою в 2-8 метрів, покрите пухкими сірими колючками. Листя складаються з 9-15 овальних листків-сегментів довжиною до 4 см. Квіти білого або світло-рожевого кольору невеликі, розміром 15-25 мм.

В природі новамексиканская акация зростає в деяких штатах Північної Америки - Техас, Колорадо і Каліфорнія.

4. Щетинистоволосиста акація

Щетинистоволосиста акація - це кущ висотою 1-3 м, який розмножується корневими паростками. Характерною особливістю цього виду робинії є те, що всі наземні частини рослин покривають щетинки червоного кольору. Листя довжиною до 22 см, складаються з 7-13 круглих сегментів розміром до 6 см. Невеликі квіточки щетистоволосистої дінії бузкового або пурпурового кольору.

5. Розкішна акація

Розкішна акація - представляє собою кущ висотою 1,5 - 4 м з перистим маленьким листям зеленого кольору. Має пышне суцвіття  з ярко-жовтих шароподібних квітів малого размеру. Найбільш поширений даний вид у Австралії, штатах Квінсленд та Південний Уельс, де його часто культивують.

6. Довголистна акація

Довголистна акація представляє собою дерево висотою 8-10 м, характерною особливістю якого є інтенсивний зріст - всього за 5 років рослина досягає певної висоти і в подальшому росте тільки в ширину. Листя довголистної акації насичено-зеленого кольору, ущільнена вузька форма з гострим кінцем. Маленькі блеідо-жовті квіточки утворюють стоячу ароматну кисть.

Вона широко поширена в Австралії та на деяких територіях США. Квіти та стручки з насінням в деяких країнах вживають в їжу, а також використовують для отримання фарб.

7. Івова акація

Акація івова - вічнозелене дерево з розкидною кроною висотою до 8 метрів, родина цієї рослини - Австралія. Івова акція в природі розвивається також в Африці та країнах ближнього Востока. Цей вид отримав свою назву за зовнішню схожість рослин із плакучею івою.

Дерево швидкозростаюче, без шипів, гілки рослин - тонкі, згорнені, свисаючі до низу. Вузке та довге листя насиченого зеленого кольору, іноді з синеватим відливом. Квіте ярко-жовтими шароподібними квітами, які надалі дають сім'я темного кольору.

8. Карагана деревовидна (жовта акація)

Акация жовта - кущ висотою 2-7 метрів, який часто застосовується для живої огради. Листя карагани деревовидної в довжину приблизно 8 см, утворені декількома парами овальних гострих сегментів-листочків. Квітне в кінці весни жовтими квітами, які зовні нагадують метеликів. Квіти досить великі, одиночні або утворюють грозді з 4-5 штук.

Починаючи з четвертого року життя, це дерево дає плоди - боб довжиною до 6 см з дрібним сім’ям. Цей вид карагани вітростійкий, зимостійкий та не вибагливий до грунтів і рівня вологи. Акація жовта у природі зростає на території Сибіру, Алтаю, Казахстану та Грузії.

9. Червона акація

Червона акація представляє собою вертикальний кущ, густо покритий невеликими листками з товстими подовженими жилками. Высота червоної акації приблизно 1,5 - 2 метра.
Квітне червона акація в період з липня по жовтень. Окрас квітів - від світлих тонів до насичених та яскравих відтінків червоного. Восени утворюються вузькі згорнені стручки довжиною до 10 см з сім’ям. Цей вид акації потребує піщану землю.

10. Китайська акація

Китайська акація представляє собою кущ, висота якого може досягати 10 м. Листя сіро-зелене, до 5 см довжиною. Квіти акації китайської шароподібні, пушисті, яскраво-жовтого обарвлення та пахнуть малиною.

Із квітів цього виду акації роблять масло, яке широко застосовується в косметології та парфюмерних композиціях. Китайську акацію можна вирощувати в композиції бонсай. Цей вид зростає на території Індії, а також на територіях субтропічних та тропічних широт.

Акація вже багато століть росте в багатьох країнах, має довгу історію, багату на легенди та вірування, її застосовували в середні століття в релігійних обрядах та лікували різні захворювання. У наш час акацію застосовують для столярних потреб, її квітки народні цілітелі застосовують у лікувальних цілях, могутні дерева прикрашають міста та виділяють у атмосферу велику кількість кисню, а невибагливість рослини дозволяє вирощувати її повсюдно.

Читай также: Как правильно обрезать сирень

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Слушать 'Lounge FM'
Сад, огород
Как укрыть розы на зиму и не наделать ошибок
В вопросе, обеспечивать ли розе дополнительное укрытие, все зависит ее от сорта. В этом материале мы рассмотрим, как вести себя зимой с самыми популярными сортами.
Сколько стоит виноградник и как сэкономить на его обустройстве
Сейчас в разгаре сезон винограда. И многие украинцы задумываются, не посадить ли виноградник и им.
Как вырастить крепкую и урожайную малину
Куст малины в благоприятных условиях произрастания хорошо плодоносит в течение 10-12 лет. Как же создать ему такие условия? Подробно расскажем!
Самые важные работы в саду и огороде в октябре
В начале октября есть несколько неотложных работ в саду, проведение которых является залогом хорошего роста и развития растений в будущем году. Успейте все сделать!
Лунный календарь садовода-огородника на октябрь
В данном календаре на октябрь 2018 года собрана вся полезная информация, которая поможет вам собрать богатый урожай.
Все материалы раздела
Ньокки с томатным соусом от Руслана Сеничкина
Ньокки с томатным соусом от Руслана Сеничкина
Ньоки - это ленивые вареники по-нашему. Но не простые вареники, а из печеной картошки! Очень интересный и простой рецепт, обязательно попробуйте!
57
Торты из печенья без выпечки: ТОП-7 рецептов от SMAK.UA
Торты из печенья без выпечки: ТОП-7 рецептов от SMAK.UA
Когда гости на пороге и быстро нужно приготовить десерт, самым быстрым и вкусным вариантом будет приготовить торт из печенья. Мы собрали для вас 7 самых лучших и вкусных рецептов тортов из печенья.
183
"Гетьманський" борщ із баклажанами: покроковий рецепт
"Гетьманський" борщ із баклажанами: покроковий рецепт
Чи готували ви коли-небудь борщ із баклажанами? Виходить так смачно, що й м'яса не потрібно! Рецет "Гетьмансього" сподобається вегетаріанцям та тим, хто любить нові рецепти звичних страв.
153
"Слишком умные" гаджеты для кухни, которые не пригодятся никогда
"Слишком умные" гаджеты для кухни, которые не пригодятся никогда
Гаджеты стали незаменимой частью жизни современного человека. Они нацелены на то, чтобы максимально упростить быт, создавая комфортные условия для деятельности, но иногда что-то идет не так!
311
Экономная хозяйка: 5 блюд на неделю из одной курицы
Экономная хозяйка: 5 блюд на неделю из одной курицы
Румяная аппетитная курочка, приготовленная целиком, обычно съедается в один присест. А вы когда-нибудь задумывались, что на самом деле всего из одной курицы можно приготовить обеды и ужины на всю неделю и при этом получить достаточно разнообразное меню?
543
Плацинды с тыквой по-молдавски: пошаговый рецепт
Плацинды с тыквой по-молдавски: пошаговый рецепт
Жареные плацинды с начинкой из сладкой тыквы получаются невероятно вкусными и ароматными. Воздушное, слегка хрустящее снаружи тесто с нежной начинкой станет отличным угощением к чаю или кофе.
297
Зарядить батарейки: ТОП-10 продуктов-энерджайзеров
Зарядить батарейки: ТОП-10 продуктов-энерджайзеров
Осенью часто случается, что сонливость может сопровождать нас в течение дня. Естественно, падает и работоспособность. А впереди еще куча дел и множество начинаний, которые не терпят отлагательства в долгий ящик.
578
Низкокалорийная лазанья от Влада Ямы: видео-рецепт
Низкокалорийная лазанья от Влада Ямы: видео-рецепт
Сегодня всего за 100 гривен ведущий передачи "Едим за 100" на 1+1 Алексей Душка вместе с Владом Ямой и его женой Лилианой приготовят вкуснейшую низкокалорийную лазанью.
315
Вверх