Поради дієтолога: які продукти не треба поєднувати

Якщо після їжі у вас неприємні відчуття, згадайте, що вчора було на вашому столі. Можливо проблема в неправильному поєднанні продуктів. Пропонуємо вам переглянути основні правила сумісності.
Поради дієтолога: які продукти не треба поєднувати

Пропонуємо вашій увазі універсальне правило сумісності продуктів дієтолога У. Хей: "Не варто вживати одночасно, поєднувати в одному конкретному блюді білок і кислі фрукти, що включають в свій склад крохмаль і цукор.

Для спрощення ми підготували для вас класифікацію товарів за конкретним складовими:

Білки. Їжа з порівняно високим показником білків: практично будь-які горіхи; повний перелік хлібних злаків; квасоля, яйця, гриби, м'ясо, риба, сир, сир, насіння соняшнику, баклажани, молоко (так званий низькомолекулярний білок) і ще цілі ряд інших продуктів.

Вуглеводи максимально містять крохмаль, цукор, сиропи, солодкі фрукти.

Крохмаль містять: повний список хлібних злаків, боби (виняток становлять соєві), сушений горох, всі сорти картоплі, каштани, арахісові горіхи та інші продукти.

Цукор і сиропи містять: молочний цукор, фруктові варення, повидло, сиропи, натуральний мед.

У міру крохмальні овочі: кольорова капуста, буряк, морква і т.д ..

Жири: оливкова, соняшникова, кукурудзяна та вершкове масла, практично весь перелік горіхів, сало, жирне м'ясо, вершки, сметана.

З цього переліку можна зробити висновок, що якісь продукти належать до типу як білкових, так і крохмалистих. Причина - названі продукти містять в собі достатньо і крохмалю, і білка.

А тепер пропонуємо різноманітні харчові комбінації і їх характеристики щодо травлення.

Кислоти з крохмалем

Кислоти згаданих продуктів знищують фермент птіалін, який бере участь у розщепленні крохмалю. Робимо висновок, що, комбінація кислот і крохмалів вважається дієтологами небажанаю.

Що потрібно запам'ятати: доцільно вживати кислоти і крохмалі в окремі прийоми.

Білки з крохмалем

Соляна кислота (НСl) в складі шлункового соку в концентрації 0,003% може зупинити роботу ферменту, що розщеплює крохмаль. Подальше, навіть мале, підвищення показника кислотності в добавок до всього руйнує сам фермент.

Під час вживання в їжу хліба в шлунку виробляється зовсім небагато соляної кислоти (НСl). Цей шлунковий сік має практично нейтральний показник реакції. Як тільки хлібний крохмаль перетравиться, в шлунку починає секретироваться в значному обсязі соляна кислота (НСl), щоб тепер переробити білок хліба. Зауважте: зазначені два механізми - переробка крохмалю і білка - діють не в один і той же час. Навіть навпаки: секреції делікатно регулюються з урахуванням складу і часу початку виділення шлункового соку.

Між переробкою продукту будь-якого конкретного складу і переробкою комбінації продуктів в шлунку є суттєва розбіжність. Для одного продукту, що містить комбінацію крохмалю з білком, організм без праці пристосовує шлунковий сік (мається на увазі сила й час секреції) до індивідуальних вимог даного продукту. Але при прийомі двох видів їжі з різними травними потребами подібний пристрій соку просто нереально.

Коли хліб і м'ясо вживаються одночасно, то замість практично нейтрального середовища соку в шлунку, виробленого в перші 2 години реакції, буде неодмінно секретироваться сік з висококислотних показником, і, як наслідок перетравлення крохмалю припиниться. Потрібно взяти до відома, що початкові етапи травлення крохмалю та білків проходять в протилежному середовищі. Крохмаль передбачає лужну реакцію і проходить обробку ще в ротовій порожнині і далі - 12-палої кишки. Білок передбачає кисле середовище в шлунку, а далі обробляється радикально відрізняються ферментами в 12-палої кишки, ніж крохмаль.

Що потрібно запам'ятати: вживати крохмалі і білки доцільно не в один і той же час.

Отже, різноманітні каші, хліб, картопля та інші крохмалі вживаються окремо від м'яса, риби, яєць, сиру, сиру, горіхів і іншої білкової їжі.

Білок з білком

Комбінація білка з білком - наприклад, два білки, що відрізняються за характером і складом в комбінації з іншими факторами передбачають зміни секреції шлункового соку і різного часу його виділення. Наприклад, максимально діючий сік секретується на молоко в останню годину травлення, а на м'ясо - в перший. Травний процес повинен варіювати, інакше білкова їжа не перетравиться повноцінно. Тому небажано з'їдати два різних білка в одну трапезу: до них відносяться поєднання м'ясо - яйця, м'ясо - горіхи, м'ясо - сир, яйця - молоко, яйця - горіхи, сир - горіхи.

Що потрібно запам'ятати: слід вживати один вид білка (і не більше) в один прийом.

Кислоти з білком

Розщепленню складних речовин на прості передбачає 1-й етап травлення білків і здійснюється за участю ферменту пепсину. Пепсин працює виключно в кислому середовищі. Шлунковий сік модифікується з практично нейтрального до радикально кислотного залежно від що надійшла їжі. Під час вживання білків шлунковий сік кислий.

Існує помилкова думка, що вживання кислот з білками, сприяє більш легкої переробці білка. Але все відбувається з точністю до навпаки. Медикаменти та фруктові кислоти негативно впливають на шлунковий сік, руйнуючи пепсин і зменшуючи вироблення останнього, ускладнюючи переробку білка і провокуючи процес гниття.

Шлунковий сік не виділяється при наявності кислоти в роті і шлунку.

Що потрібно запам'ятати: споживання кислот в комбінації з білками утрудняє травлення.

Жири з білками

Жири гальмують вироблення соку в шлунку, передбаченого для наступного прийому їжі, в інших умовах засвоювання без праці.

Наявність жиру в їжі знижує провокує апетит секрецію, знижує показник хімічної секреції, пепсину і соляної кислоти (НСl) в соку шлунка. Подібна дія може тривати 2 і більше годин. Інакше кажучи, вершки, масла, жирне м'ясо і.т.д. не вживаються паралельно з горіхами, сиром, м'ясом. Що потрібно запам'ятати: Жири і білки слід вживати в різні прийоми.

Велика кількість зелених овочів нівелює гальмівний вплив жирів. І якщо ви все-таки вживаєте жир з білками, його уповільнює вплив на переробку білків можна нейтралізувати за допомогою одночасного вживання значного обсягу зелених овочів.

Цукор з білком

Сахара (їх уже зазначали вище) мають уповільнює вплив на секрецію шлункового соку і моторику. Їх переробляють в кишечнику. Як правило, цукру не залишаються на довго в шлунку і транспортуються в кишечник. Білок, крохмаль, цукор залишаються в шлунку, поки не перетравиться інша їжа.

Що потрібно запам'ятати: вживати цукру і білки має сенс в різні прийоми.

Цукор з крохмалем

Механізм переробки крохмалю запускається ще в роті і далі проходить в шлунку. Сахара, як ми пам'ятаємо, перетравлюються ж в тонкому кишечнику. Якщо цукру поєднуються з іншою їжею, вони «гальмуються» в шлунку, поки в цей час перетравиться їжа, і відрізняються властивістю бродити в теплому і вологому середовищі шлунка.

Все сахаросодержащие інгредієнти, що додаються в кондитерські, хлібобулочні вироби каші, провокують процес бродіння. Солодкі фрукти в тандемі з крохмалями теж дають процес бродіння. Тому, хліб з родзинками, наприклад, - це далеко не здорова їжа, як впевнені прихильники правильного харчування.

Що потрібно запам'ятати: вживати крохмалі і цукру доцільно в різні прийоми.

Читай также: 9 запретов - что нельзя делать сразу после еды

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сочетание продуктов
10 сочетаний продуктов, которые усилят вкус и пользу
На основании рекомендаций диетологов, мнений рестораторов и исследований ученых мы составили небольшую инструкцию по правильному сочетанию продуктов - для максимальной пользы.
Поради дієтолога: які продукти не треба поєднувати
Якщо після їжі у вас неприємні відчуття, згадайте, що вчора було на вашому столі. Можливо проблема в неправильному поєднанні продуктів. Пропонуємо вам переглянути основні правила сумісності.
Идеальное сочетание вина и сыра
Когда возникает вопрос, что же подать с вином, первая мысль – сыр. Но как же правильно сочетать сыр с вином, для каких сортов вина какой подобрать сыр?
Почему нельзя совмещать кофе и алкоголь
Знали ли вы, что если выпить после спиртного чашку кофе, то эффект будет с точностью противоположный от ожидаемого. Кофе только усиливает опьянение и потенциально даже может привести к летальному исходу.
5 идеальных продуктовых дуэтов, усиливающих полезные свойства друг друга
Существуют такие «дуэты» продуктов, которые усиливают полезные свойства друг друга, способствуя даже борьбе с различными заболеваниями.
Все материалы раздела
Рулетики из баклажанов с печенью в пароварке
Рулетики из баклажанов с печенью в пароварке
Рулеты из печени с баклажанами – отменная закуска, которая украсит любой стол. А приготовленные в пароварке кусочки печени, завернутые в тонкие полоски баклажана, получаются очень нежными и сочными
Блюдо дня: вареники "Венгерки" со сливовой начинкой
Блюдо дня: вареники "Венгерки" со сливовой начинкой
Сливы – это неординарная, но очень вкусная начинка для сладких вареников. Непременно приготовьте это аппетитное блюдо к завтраку или в качестве десерта. Вареники со сливами получаются сочными, ароматными
Запеканка: царица морская
Запеканка: царица морская
Всем известно, что рыбу необходимо есть хотя бы раз в неделю. Рыбная запеканка — рецепт идеально подходящий для рыбного дня. Поэтому полезно знать, как приготовить рыбную запеканку вкусно.
Зміцнюємо імунітет смачним і корисним чаєм
Зміцнюємо імунітет смачним і корисним чаєм
У холодну пору року варто задуматися про зміцнення організму. Для цього існує багато народних рекомендацій у вигляді різних настоянок і відварів. Також можна вдатися до прийому різних вітамінних комплексів
Как приготовить лимонный майонез
Как приготовить лимонный майонез
Новое прочтение старых рецептов - если добавить в майонез лимон, то получится вкусная и свежая заправка!
З яблуками та морквою: корисні сирники від Лілії Ребрик
З яблуками та морквою: корисні сирники від Лілії Ребрик
Смачненькі сирники ви приготуєте на сніданок та смачненько поласуєте
Фидджин - осетинські пироги з м’ясом: покроковий рецепт
Фидджин - осетинські пироги з м’ясом: покроковий рецепт
Осетинські пироги з м'ясом - дуже давнє національне блюдо, яке зазвичай подають для дорогих гостей. Осетинські пироги з м`ясом стануть гідною прикрасою будь-якого столу
Пирог с инжиром
Пирог с инжиром
Вкусный и абсолютно не сложный в приготовлении пирог с инжиром будет отличным дополнением для семейного чаепития.
Вверх
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK